5 nově otevřených podniků: duben patřil zmrzlinárnám

inspirace Nově otevřené podniky nově otevřeno novinky

I když by se mohlo zdát, že na české gastro scéně teď bude ticho jako po pěšině, těší nás, že tomu tak není. Nové podniky vznikají a rozrůstají se i přes aktuální nepříznivou situaci, a to nám dává naději na lepší zítřky. Jedno je ale jasné už teď: pro dobrou zmrzlinu si nebudeme muset jezdit přes celou Prahu.

Burgerman na Žižkově

Majitel žižkovského Burgermanu, Petr Návrat, má velké ambice. Hostům chce nabídnout nejlepší delivery burger v Praze, který sám dlouho hledal. Ochutnal jich údajně tisíce a zatímco se burgery „projídal”, pátral po způsobech, jak je vylepšit. Přes rok sestavoval ty nejlepší a nejvyváženější kombinace, až vznikly podle něj čtyři  „stoprocentně dotažené burgery”. Tři masové a jednu vege verzi: víc variant u něj nenajdete. Ručí ale za opravdovou kvalitu – perfektně udělané maso, domácí sezamové housky a k tomu přilehlou lokalitu, ve které bude burger chutnat ještě lépe: Riegráče, Jiřák nebo Vítkov. Zatím tenhle začínající podnik funguje pouze na bázi výdejů, už brzy bychom si ale burgery od Burgermana mohli vychutnat třeba na trzích na JIřáku nebo ve smíchovském Manifesto Marketu.

Adresa: Cimburkova 10, Praha 3

Lokálně

Milovníci zdravé, lokální, veganské a vegetariánské kuchyně by neměli minout bistro Lokálně, které vyrostlo ze stejnojmenného e-shopu na pražském Karláku. Každý všední den pro vás její milé majitelky přichystají denní menu, zahřejí vás polévkou a na cestu zabalí i obložené chleby nebo zdravé mlsání. Naservírují vám také výbornou kávu ze zrn z pražírny Chroast a v teplejších dnech si u nich můžete dát třeba cider z Tátova sadu nebo limonádu od Optimistic a vypít si je na nedaleké Náplavce.

Adresa: Vyšehradská 53, Praha 2

The Backyard Kotva

Začátkem dubna začal v centru Prahy za obchodním domem Kotva růst další venkovní “food & beverage” projekt. Za konceptem tohoto “gastro hřiště”, který připomíná již zmiňovaný Manifesto Market, stojí majitele sítě pražských kaváren Coffee Cube. Výhledově by v The Backyard Kotvě mělo otevřít přes deset podniků, už teď si tu ale můžete dát kávu právě od Coffee Cube nebo si nechat připravit krabičku z PokeHaus. Svojí “gastro jednotku” ale už brzy obsadí třeba Le Pizze di Frankie, Meet Burger, indická restaurace Nebu nebo Daddy’s Pub.

Adresa: Jakubská 16, Praha 1

Crème de la Crème v Dejvicích

Oblíbená zmrzlinárna, před kterou se od prvního jarního sluníčka tvoří dlouhé fronty, se rozrostla o další pobočku. Otevřela ji na pražských Dejvicích. Jde o pátou Crème de la Crème pobočku v řadě, kam si rádi zajdeme zahřešit na jejich poctivých smetanových gelatech a ovocných sorbetech.

Adresa: Pod kaštany 236/2, Praha 6

Fammi Gelato v Příbrami

Zmrzlinárny mají pré, a to nejen v Praze. Nová zmrzlinárna v dubnu otevřela taky v Příbrami. Tak jako její pražská zmrzlinová kolegyně si i ona zakládá na prvotřídních surovinách – čerstvém ovoci a pořádné porci mléka. Když budete mít zrovna cestu kolem, můžete ochutnávku zmrzliny spojit třeba s procházkou kolem přírodního koupaliště Nový rybník, které je od zmrzlinárny „co by kamenem dohodil”.

Adresa: E. Beneše 322, Příbram