Zaujměte hosty netradičním zážitkem. Využijte ve svém provozu virtuální realitu

inovace v gastronomii jak si udržet hosty jak zabavit hosty jak zaujmout hosty storyous magazín virtuální realita virtuální realita v gastronomii

Pojďme se společně zasnít a zabrouzdat do vod technologických vymožeností vyvinutých pro gastro. Jak by se dal krásně zpestřit chuťový zážitek hostů z jídla ještě předtím, než ho ochutnají? Anebo jak si získat hosty tím, že jim a jejich ratolestem zkrátíte čekání na oběd hrou ve virtuální realitě? Technologie v dnešní době umožňují už ledacos. My vám poodhalíme možnosti, jak jich můžete využít i ve vašem provozu.

Proč sledovat technologie?

Gastronomie a očekávání hostů se vyvíjí rychleji, než by člověk stihl říct slovo technologie. Nejde jen o zvyšující se nároky na servis nebo kvalitu jídla, ale také o to, že restaurací je v Česku (a zejména ve větších městech) i přes pandemické roky stále hodně. Abyste nezapadli, je potřeba dělat věci trochu jinak. I když se může zdát, že virtuální realita je vám i vašemu rozpočtu na míle vzdálená, vyplatí se inspirovat a být v obraze. Máme pro vás 4 situace, při kterých se dá virtuální (VR) a rozšířená (AR) realita skvěle využít.

1) Představíte hostům svou nabídku

Jak by si vaši hosté mohli lépe představit jídla z vaší nabídky, a rozhodnout se, které z nich si nakonec objednají? Skrz virtuální realitu, co je provede celým vaším menu. Namísto papírové verze jim na oči nasadíte brýle a dál už je celý výběr na nich. Do prezentace každého jídla můžete zařadit veškeré alergeny, kalorické hodnoty, velikost porce a taky informaci, jestli se jídla hodí jen pro jednoho, nebo více strávníků. Zároveň si tím ušetříte spoustu otázek, které se týkají ingrediencí obsažených v servírovaném jídle.

Špetka inspirace navíc:

Magnolia Bakery z New Yorku představila první cateringové menu svých zákusků v rozšířené realitě. Jakmile hosté přijdou do podniku, mohou si ve virtuálním 3D provedení celou nabídku prohlédnout a taky “osahat”.

2) Vyprávějte jim příběh o tom, co zrovna konzumují

Přemýšlíte, jak hostům zpestřit požitek z jídla nebo drinků, které jste jim položili na stůl? Což takhle je zasvětit do přípravy servírovaného jídla nebo jim ukázat tajemství míchání jejich oblíbeného koktejlu? Pozvednout návštěvu vašeho podniku představením historie GTčka, Mojita anebo Cuba Libre skrz rozšířenou realitu, nemusí být nedosažitelný sen.

Špetka inspirace navíc:

Australská značka 19 Crimes Wine hledala cestu, jak se odlišit od ostatních výrobců vín. Proto vyvinula aplikaci, skrz kterou představuje příběhy trestanců, kteří jsou symbolem každé z jejích lahví. Při popíjení vína si tak zákazníci mohou nejen vychutnat svou sklenku, ale také zabrouzdat do historie těchto britských odsouzenců, kteří si za svůj “zločin” vysloužili deportaci do Austrálie. Jak celý VR zážitek funguje? Zákazníci si stáhnou aplikaci Living Wine Labels a tu namíří na etiketu lahve. Poté osoba z etikety na obrazovce telefonu ožije, rozmluví se a odvypráví svůj příběh. Více se dozvíte v názorném videu.

3) Školte svůj personál efektivněji

AR a VR nástroje se dají skvěle využít pro školení barmanů, baristů, nebo pomocných kuchařů. Toho času, co byste ušetřili, kdybyste místo propůjčování zkušeností vašeho seniorního baristy jednoduše spustili virtuální realitu. Váš nováček by si šlehání mléka a přípravu kávy vyzkoušel rovnou v “rozšířené” praxi. Zatímco by vaši čerství barističtí nováčci trénovali přípravu kávy tak často, jak potřebují, vy byste získali čas navíc pro vaše seniornější pracovníky, kteří by se věnovali hostům.

4) Zabavte své hosty při čekání na objednávku

Virtuální či rozšířenou realitou můžete nejen vylepšit svůj provoz, ale také zkrátit hostům čekání na jídlo hrou. Může, ale nemusí mít nic společného s prostředím gastronomie. Máme pro vás náš výběr top tří her:

1) Lost Recipe – Tematická hra, ve které sbíráte historické recepty a poté je vaříte ve virtuální kuchyni. Zaručená zábava pro celou rodinu.
2) Lucky’s Tale – Další hra, která zaujme každého člena rodiny. Úkolem hráčů je doprovázet lišáka Luckyho na jeho dobrodružné cestě za záchranou ztracených stránek Knihy světů. Skrz tuto knihu se hráči s hlavním hrdinou podívají do různých fantasy světů, zabojují si s nepřáteli ale taky poznají nové virtuální kamarády.
3) Catan VR – Znáte deskovou hru Osadníci z Katanu? Zkuste ji ve virtuální realitě.

Jak začít? Vybavte se brýlemi na virtuální realitu, propojte je s mobilem a nabídněte je hostům k využití poté, co se usadí ke stolu.

Je jasné, že na obrovskou popularitu virtuální a rozšířené reality v gastru si ještě počkáme. Není ale pěkné alespoň okusit vody brzké budoucnosti?