Wine Office – katalánská Cava pro home i office

Pražský wine & tapas bar Wine Office, který se nabídkou specializuje na katalánská vína Cava a Corpinat, právě spustil nový e-shop, díky kterému si tato legendární španělská vína můžete objednat i domů nebo do kanceláře. A nejen vína. Další tipy na nákup nám dal Arseny Dobušev, majitel a sommeliér Wine Office.

 

Ve svém útulném wine & tapas baru podáváte zejména Cavu. O jaké víno se jedná? Kde má původ a proč jste se rozhodli pro tento výběr?

Zaměření na šumivé víno Cava máme hned ze dvou důvodu. Prvním je ten, že se do České republiky dováží – co se vín týče – prakticky úplně všechno. Vína šumivá, archivní, vína z nového světa… Je těžké zákazníky zaujmout něčím novým. Na katalánskou Cavu a Corpinat, což je de facto nejkvalitnější Cava, se tu zatím nespecializuje nikdo. A protože bublinky jsou dnes velmi trendy, vydali jsme se cestou právě těch katalánských. A druhý důvod je takový, že můj byznys partner Dominik pět let žil a studoval hotelnictví v Barceloně, kde získal úžasné kontakty na malá nekomerční vinařství, která momentálně dovážíme. A co je vlastně Cava? Šumivé víno z Katalánska. Vyrábí se tradiční metodou stejně jako šampaňské.

Váš bar je teď vlivem okolností uzavřený. Když vaši hosté nemohou na Cavu, může Cava za nimi?

Provozujeme nejen bar, ale i e-shop s rozvážkou po Praze i po celé ČR. Nově máme v nabídce iberijské šunky z černých šlechtěných prasat, které se s Cavou skvěle párují. Samozřejmě i ty je možné objednat online. 

Je spuštění e-shopu vaší rychlou reakcí na uzavírání podniků? Nebo jste to plánovali tak jako tak?

Spuštění e-shopu jsme plánovali delší dobu, ale teď se to hodilo urychlit. Jsme s jeho fungováním moc spokojeni.

Dokáže vám e-shop alespoň částečně vykrýt ušlé zisky z provozu baru?

Barový provoz byl pro nás tím nejdůležitějším zdrojem příjmů. E-shop je zatím v ještě v plenkách. Teprve se uvidí, až se rozjede naplno.

E-shop s vínem je skvělá věc. Poradí si u vás zákazník při výběru sám nebo v rámci e-shopu funguje něco jako online sommeliér?

Sommeliér na dálku je samozřejmě k dispozici. Je připravený odpovědět na jakýkoliv dotaz a poradit s výběrem vín.

Nejlepší dárky jsou ty jedlé a pitelné. Jaký je váš tip na ideální dárek z vašeho
internetového obchodu?

Nejlepší dárek je, když máte rodinu pohromadě a všichni se těší dobrému zdraví a pohodě, vychutnávají si naši Cavu a k ní šunku Jamón iberico z našeho e-shopu.

Nabídnete svým zákazníkům před Vánoci dárkové vouchery?

Určitě. Vouchery také máme v nabídce. Je to skvělý dárek pro muže i ženy.

Co vinné předplatné? Uvažujete, že byste ho zařadili do nabídky?

Vinné předplatné zatím nemáme. Víme, že kolegové z branže ho svým zákazníkům nabízejí. Možná se nad tím také zamyslíme, zní to jako prima nápad.

Jaké je vaše nejoblíbenější víno, když vynecháme Cavu?

Víno mám moc rád. Při výběru záleží na tom, zda a co k němu jím. Nebo zaleží na konkrétní příležitosti. V mrazivých dnech mě nejlépe zahřeje červené francouzské víno, v létě zase osvěží nějaká nenáročná růžovka. K jídlu mám rád bílá rakouská vína.

Budete trávit Vánoce v Čechách nebo se vydáte na další vinné dobrodružství, kterým obohatíte svůj bar i obchod?

Na Vánoce budeme v práci a pak s rodinou. Na vinné dobrodružství se vydáme spíš kolem léta. A když nám to covidová situace dovolí. Těšíme se, až se vše uklidní a budeme moci konečně cestovat za víny svobodněji.

 

Navodil vám rozhovor chuť na bublinky Cava, ale bojíte se zeptat na cenu? Bez obav. Cava je v podstatě šampaňské za cenu prosecca. No nekupte to! V případě lockdownu funguje v baru Wine Office i výdejové okénko. Láhev vám rádi prodají s sebou. Nebo můžete objednávat z bezpečí domova na stránce www.shop.wineoffice.cz