TOP 10 letních food festivalů, které rozhodně stojí za návštěvu

kam na food festival kam v létě na food festival letní food festivaly

O prázdninách prázdno v bříšku mít rozhodně nebudete. Pokud ovšem dáte náš výběr skvělých gastronomických festivalů, se kterými se tohle léto roztrhne pytel. Tady je desítka těch nejatraktivnějších, které byste měli mít v merku.

Food festival Moře u Mělníka

Už potřetí se Mělnická náplavka promění na přístav plný vůní a chutí. Na břehu Labe se vám 9. července představí ty nejlepší gastronomické stánky a food trucky, které přivezou jídlo a pití z celého světa. V rámci doprovodného programu uvidíte cooking show v podání mistrů svého řemesla i finalisty soutěže MasterChef Česko. Na náplavce to bude žít také díky hudebnímu a divadelnímu programu a na své si přijdou i děti v rámci dětského světa s dílničkami. 

Francouzský trh na Kampě

Delikátní akcí, na které rozhodně zkraje léta nesmíte chybět, je Francouzský trh neboli Le marché français. Ve dnech 12. a 17. července budete mít na Kampě jedinečnou příležitost ochutnat, a samozřejmě také zakoupit, řadu zajímavých a nevšedních produktů. Na trhu najdete širokou nabídku sýrů, klobásek, paštik a nebudou chybět ani vína, ústřice, cider a mnoho dalšího. Oblíbená akce nabídne také kulturní zážitek v podobě živé hudební produkce ve francouzském stylu a řadu dalších produktů, jako jsou třeba výrobky z levandule, olivy a olivové oleje, sladkosti či francouzské palačinky, ale také grilované speciality.

Latino street food na Smíchově

V sobotu 16. července přijďte na Smíchovskou náplavku ochutnat na Latino street food festival mexické burrito, tacos, trhané vepřové, španělskou paellu, brazilské feijoada, venezuelské arepy či empanadas, šťavnaté churrasco, argentinské steaky, kubánské sendviče, ceviche, plná jihoamerická vína, peruánské pisco nebo ovocné koktejly z exotického ovoce. Olé!

Street food piknik na zámku Kačina

Velká gastronomická akce se odehraje v neděli 17. července v parku zámku Kačina na setkání fanoušků street foodu. Nebudou chybět piva z malých pivovarů, vína z moravských vinic, domácí limonády, koktejly míchané na místě, voňavá káva z malých pražíren, špičkové dezerty ani řemeslná zmrzka. Multižánrový program zabaví celou vaši rodinu po celý den. To vám garantujeme. Jen pozor, platí se vstupné.

Burger street festival v Táboře

Burgersezóna 2022 jede v plném proudu a 22. července se rozjede i v Táboře na Burger street festivalu. Na detailní náplni festivalu organizátoři ještě vyšívají, ale určitě si tuhle událost dejte do kalendáře. Chystají se sem totiž nejvyhlášenější burgraři, hranolkáři, zmrzlináři a barmani.

Summer night food festival v Hradci

Co takhle vychutnat si skvělou gastronomii v atmosféře nočního Hradce? Unikátní koncept večerního festivalu jídla a pití můžete přímo v centru Hradce Králové v Žižkových sadech zažít 30. července. Ochutnáte pečlivě vybrané pochoutky pod širým nebem, zapijete to pivem, vínem či koktejlem a zatančíte si za doprovodu hradeckých kapel. A to až do půlnoci.

Praha pije víno na Novoměstské radnici

Festival Praha pije víno je největším českým setkáním středoevropských vinařů, kteří se s vášní věnují tvorbě přírodních vín nepoznamenaných nežádoucími chemickými postřiky, aditivy a zbytečnými sklepními manipulacemi. Letos Novoměstská radnice očekává účast více než sedmdesáti vinařství z území bývalé Habsburské monarchie a z přilehlých i vzdálenějších vinařských regionů, takže to bude slušná jízda. A kdy? V pátek 12. a v sobotu 13. srpna.

Všechny chutě světa v Písku

To nejlepší ze světového street foodu ochutnáte v sobotu 20. srpna v Písku u Výstaviště. Vybírat budete ze široké nabídky specialit – raclette, sušené francouzské klobásky, srbská pleskavice, trhaná masa, šťavnaté burgery, asijské speciality. V nabídce budou také pálivé a exoticky kořeněné pokrmy, pro mlsouny zase dozlatova usmažené koblížky, churros, křehké palačinky nebo lehké makronky. A postaráno bude pochopitelně i o pitný režim. 

ME ZE festival na tajném místě

Jestli hledáte „jiný festival“, máme pro vás tohle: jedinečný zážitek uprostřed lesů a hájů – na jeden den a jeden večer. Festival jídla, tónů a světla. V přírodě, daleko od všeho shonu. Pokrmy, které moc dobře znáte. Připravené díky síle ohně. S důrazem na výrazné chutě, sezónnost a lokálnost. To je ME ZE festival plný jídla ZE MĚ, a to neo ME ZE ně. Start
20. srpna

Letní street food festival v Třeboni

Končíte prázdninovou štaci v Třeboni? Udělejte to na street food fesťáku, který se uskuteční 27. srpna na Masarykově náměstí v Třeboni. Těšit se můžete na mix chutí světových kuchyní, ale i té české. K dobrému jídlu patří samozřejmě i skvělé víno či pivo z malých pivovarů, ke sladkému zase jen ta nejlepší výběrová káva. Rozlučte se s letní festivalovou sezónou na krásné akci v krásném lázeňském městě.

Foto: Unsplash, KAZAK Communication