Šálek kávy na zahřátí? Tady jsou nejlepší kavárny pro podzimní čas

DOK Liberec Le Frenchie Café Mitty nejlepší kavárny nejlepší kavárny v brně nejlepší kavárny v praze SKØG Walter

Zahrádky pomalu mizí z ulic, léto je definitivně pryč. 🍂 Nástup podzimu si žádá šálek uklidňující kávy, hřejivé koření a notnou dávku dobrého jídla. Proto jsme pro vás připravili výběr skvělých kaváren, které jsou na podzimní trudnomyslnost jako dělané. A že jsme to po mapě vzali opravdu důkladně. V našich kávových tipech najdete hned 19 kaváren z celého Česka. Nechte si chutnat. ☕

Cafe Letka

Nejlepší kavárny podle Storyous Magazínu

Cafe Letka je útulná kavárna na v Praze Letné s výběrovou kávou, poctivými koláči, pivními speciály i širokou nabídkou jídel. Začátkem letošního října oslavila Letka už své sedmé narozeniny a lidem se pořád neomrzela. Její ikonický interiér s velkým zrcadlem je stále plný hostů, kteří se sem vrací jak za výtečnou kávou, tak za nezaměnitelnou atmosférou. 

📍 Letohradská 44, Praha 7

Grounds

Nejlepší kavárny podle Storyous Magazínu

Kavárna Grounds je součástí pražírny Rusty Nails. Najdete ji schovanou v malém vnitrobloku v Šaldově ulici, a právě díky tomu si tu svůj šálek vychutnáte zcela nerušeně, odcloněni od okolního ruchu. Místo vyniká čistým a minimalistickým interiérem z dílny architektonického studia KOGGA. Koncept Grounds se letos rozrostl o další pobočku, kterou najdete v Lázeňské ulici na Praze 1. Více se dočtete v našem článku tady

📍 Šaldova 419/16, Praha 8

Cafe Hrnek

Nejlepší kavárny podle Storyous Magazínu

Hrnek je další letenská ikona, která nás nadchla svou nabídkou kávových i gastronomických specialit. Kuchyni totiž vládne Petr Židek, šéfkuchař a zakladatel ZE MĚ projektu. Doporučujeme tedy ochutnat tu nejen kávu, ale i zdejší nabídku brunchových jídel. Cafe Hrnek se ještě letos na podzim rozroste o Cafe Hrneček – již brzy v Truhlářské ulici. Přečtěte si rozhovor s Honzou Náhlovským, spoluzakladatelem obou podniků.

📍 Veletržní 839/49, Praha 7

Super Tramp Coffee

Ano. Jsme hledači skrytých míst s jedinečnou atmosférou, proto máme na seznamu i Super Tramp Coffee, kavárnu, která je chloubou vnitrobloku mezi Spálenou a Opatovickou už více než deset let. Skvělá káva, sladké i slané zákusky a venkovní sezení v dechberoucím prostředí Nového Města. Zatoulejte sem!

📍Opatovická 18 / pasáž Spálená 15, Praha 1

CAFÉ Momenta

Nejlepší kavárny podle Storyous Magazínu

Kavárna a cukrárna CAFÉ Momenta je místo s nevšedním interiérem a vlastní výrobnou v srdci Brna. Co si dát čokoládový cheesecake, malinový dortík nebo francouzský větrník s karamelem? Vyzkoušet můžete i domácí sušenky nebo mandlové lupínky s belgickou čokoládou. 

📍Zelný trh 314/2, Brno

SKØG

SKØG je chameleon. Ráno kavárna, večer bar. Místo, kde věří, že gastronomie může být zážitkem, který přináší ve formě výběrové kávy, vegetariánského menu a signature cocktailů. Přečtěte si o SKØGu více v rozhovoru s Peterem Kollárem.

📍Dominikánské náměstí 187/5, Brno

M O N O G R A M Espresso Bar

MONOGRAM je moderní espresso bar zaměřený na výběrovou kávu z českých i zahraničních pražíren. Ke kávě tu mají vždy něco sladkého, v poličkách je vždy dostatek zrnkové kávy na prodej společně s veškerým vybavením na její přípravu. V kavárně pravidelně probíhají také kurzy pro baristy i kávové nadšence. MONOGRAM je kávový bod v Brně, který byste neměli minout.

📍 Kapucínské náměstí 12, Brno

Walter

Nejlepší kavárny podle Storyous Magazínu

Ráno snídaně, v poledne polévka a odpoledne naložené chleby a skvělé drinky. To je Walter, podnik, který má otevřeno každý den – i v neděli. Rozhodně ochutnejte zdejší palačinky. 

📍 Smetanovy sady 12, Plzeň

Mitty

Nejlepší kavárny podle Storyous Magazínu

Když Walter, tak v Plzni musí být samo sebou i Mitty – pekárna s výběrovou kávou a vlastními produkty. K mání je spousta řemeslného chleba, sendviče, dánské koláčky i loupáky. Na zapití mají kromě kávy také limonády a kombuchy. 

📍 Smetanovy sady 8, Plzeň

Le Frenchie Café

Nejlepší kavárny podle Storyous Magazínu

Le Frenchie je taková plzeňská stálice. A co se tady servíruje? Výběrová káva Doubleshot, domácí francouzské koláče či zdravé vydatné snídaně. Krásná je i venkovní terasa, na které si užijete posezení ve stínu stromů.

📍 Smetanovy Sady 332/6, Plzeň

Jedno Kafe

Espresso bar v centru Liberce, to je Jedno Kafe. Při první návštěvě kavárny vás určitě překvapí její nabídka. Nenajdete tu totiž klasiku jako americano, cappuccino, latte, flat white. Všechny nápoje se tu připravují ze stejného množství kávy. Podle vaší chuti si už stačí jenom zvolit, jestli chcete kávu čistou, s menším nebo větším množství mléka, případně jestli tu chcete posedět delší dobu nad šálkem chuťově méně intenzivní filtrované kávy. Kromě kávy jsou v nabídce i výběrové čaje, sladké i slané dobroty, limonády, nealkoholické i alkoholické drinky.

📍 Frýdlantská 1321/3, Liberec

DOK

Nejlepší kavárny podle Storyous Magazínu

O DOKu už bylo řečeno a za nás je to stále ten nejlepší liberecký spot. Pod střechou bývalého drážního doku se potká kavárna, pekárna, pražírna výběrové kávy a moderní školící centrum. Řemeslný chleba voní po celém okolí. Co víc než krajíc chleba s máslem a šálek kávy si tu může člověk po ránu přát. Stejně jako u kávy se tu klade důraz na suroviny, řemeslo a tradici, proto se i zdejší tvarožník stal letos oceněnou regionální potravinou.

📍 Nákladní 431, Liberec

Masná 130

Nejlepší kavárny podle Storyous Magazínu

Designová kavárna Masná 130 stojí uprostřed turistického centra Českého Krumlova, jen pár kroků od hlavní třídy. Přesto je to klidná oáza, kde se potkávají místní i turisté. Mají tu výběrovou kávu z britské pražírny Has Bean na espressu i na filtrech, k tomu hostující české pražírny. V nabídce pak koláče, dezerty, sendviče, v sezóně i snídaně. Užijte si magickou atmosféru Krumlova u šálku dobré kávy.

📍 Masná 130, Český Krumlov

AlternNativa Cafe

Ostravská AlterNativa Café nabízí možnost vychutnat si kvalitní výběrovou kávu jak v espresso nápojích, tak i alternativními metodami. Kromě kávy tu mají snídaňové menu, domácí limonády, italská vína, rybízák či višňák, bylinkové čaje ze Slezského bylinkářství a po celý den si tu lze vybrat také ze sladkých dezertů domácí výroby.

📍 Jurečkova 1750/9, Ostrava

Jedním Tahem

Nejlepší kavárny podle Storyous Magazínu

Alternativní prostor, kavárna, bar, galerie ve Zlíně. To vše je Jedním Tahem. Díky okolní industriální architektuře se tady se budete cítit jako někde v Soho. A pokud k tomu všemu milujete pokojovky a exotickou zeleň, je právě tohle místo pro vás to pravé. Mají tu snídaně a brunche složené s obložených bagelů, vajíček na různé způsoby s farmářským chlebem a jejich vlastním proslulým banánovým chlebíčkem. Pecka!

📍 Šedesátá 7015, Zlín

Coffeeup

Malá moderní kavárna Coffeeup se zaměřuje na výběrovou kávu od českých i zahraničních pražíren. Kromě toho nabízí dezerty z vlastního cukrářství. Ve všední dny sem můžete zajít na brunch, který je svým složením převážně vegetariánský.

📍 U Nemocnice 1763/1, Ústí nad Labem

Káva Poděbrady

Česká pražírna Amáres Coffee si vlastnoručně praží výběrovou kávu přímo v Poděbradech. A co by to bylo za pražírnu bez vlastní kavárny. Kávu Poděbrady, tedy espresso bar s prodejnou, najdete v samém srdci města. Svou kávu tu najde milovník klasického espressa i vyznavač alternativní přípravy kávy. Zastavte se! 

📍 Jiřího náměstí 34, Poděbrady

BÚDA Benešov

Nejlepší kavárny podle Storyous Magazínu

BÚDA je pohostinné místo s moravským srdcem, designová vinotéka, kavárna a centrum kulturního dění. Koncept je inspirován búdami, lidovými sklípky na Uherskohradišťsku. Vaří tu skvělou kávu, stáčí až 18 odrůd vín, na výběr jsou také zákusky, oříšky, holandské sýry a jiné pochutiny, v létě tu můžete koupit i řezané kytice ze zahrádky. Kdo by místo s takovou atmosférou čekal v Benešově, že?

📍 Jiráskova 909, 256 01 Benešov

Vinárnička Naše

Když už jsme u vína, vezmeme vás také do podniku jménem Vinárnička naše. Tohle sympatické místo najdete v Jihlavě, v nenápadné proluce s příjemným venkovním posezením. Na lístku Vinárničky jsou primárně česká i italská vína, najde se i něco ostřejšího od Žufánka a ochutnat tu můžete kávové shoty od Sofee and the gang. K snědku pak vše, co patří k vínu – sýry, paštiky a jiné deli.

📍 Křížová 11, Jihlava

Tady náš výběr dnes končí, ale kávu na to ☕, že si na Storyous Magazínu už brzy přečtete i jeho druhou edici.

 

Foto: Alex Shoots Buildings, Atelier 3P, BÚDA Benešov, Cafe Letka, Walter, Mitty, DOK, Le Frenchie café, CAFÉ Momenta