Rostou! 12 nových podniků, které se urodily během letních prázdnin

anežka bufáček grounds hvězda jacobs little italy matoka georgian nově otevřeno v bezovém údolí

Matadoři české gastronomie nezahálí a otevírají jeden nový podnik za druhým. Kavárny, vinné bary i tradiční restaurace. Prozkoumejte náš srpnový výběr, ať vám nic nového neuteče. 

The Spot

Dlouhá 13, Praha 1

🥐🍗☕🍊

The Spot je nový designový podnik v centru Prahy. Vychutnat si tu můžete kvalitní kávu, zákusky, čerstvé smoothies a imunity shots. Kromě toho tu denně podávají snídaně a obědy. The Spot má také letní zahrádku, kde posedíte u dobrého jídla se skleničkou vína nebo koktejlem. Když si s návštěvou bistra pospíšíte, určitě zahrádku stihnete ještě toto léto. 

Hvězda

Polská 1, Praha 2

🥃🍷🍺🍸

Tělocvičná jednota Sokol Praha, Královské Vinohrady. Dříve zaplivaná putyka s venkovní zahrádkou, dnes mladší sestra populárního vinohradského baru Bullerbyn. Tenhle podnik zatím nemá pořádné promo, o to spíš byste ho měli jít navštívit co nejdřív. Už teď je tam totiž dost plno a až se novinka rozkřikne, bude to mazec.

Turistka

Barborská 29/22, Kutná Hora

☕🥐🍰🥪

Turistka je nová kavárna v Kutné Hoře. Aktuálně spustila zkušební provoz a těší se na všechny postřehy svých prvních návštěvníků. Ochutnat tu můžete výběrovou kávu a celou řadu dobrot, a to od sendvičů po domácí zákusky. Turistka má strategickou polohu, která přímo vybízí k objevování krás Kutné Hoře. Najdete ji na malém nádvoří, ze kterého je krásný výhled na chrám svaté Barbory. Tak skočte na vlak a udělejte si ještě jeden letní výlet.

Kaple Brno

Vrchlického sad 4, Brno

🍷🥂🍾🧀

Ve zkušebním provozu jede i nový undergroundový winebar s naturálními víny Kaple Brno. Zaručeně vás uchvátí svým interiérem, o které se postaralo designérské duo NAHAKU. Snoubí se v něm street art s upcyklací a jeho dominantou je oltář místo klasického barového pultu. Jesus, to budou večírky…

Anežka

Anežská 812/12, Praha 1

🍷🍺🥪

U sakrální tematiky ještě zůstaneme. Praha má novou Anežku, respektive novou kavárnu Anežka, která se nachází přímo v srdci Anežského kláštera. Přijďte si dát kafe, pivo, víno, drink nebo něco dobrého do gotického komplexu, jehož součástí jsou také prostory Národní galerie. 

AVA by Adrien


Králodvorská 11, Praha 1

🍷🥂🍾🧀

Novinkou mezi pražskými vinnými bary je podnik AVA by Adrien. Jeho majitelem je Adrien Bricout, který již získal srdce Pražanů svým vinohradským počinem La Cave D’Adrien. V AVA bude nabídka podobná, ale navíc si tu můžete odpočinout na terásce, na které bude hrát pravidelně živá hudba. Tak au revoir u Adriena!

Matoka Georgian


I.P. Pavlova 25, Karlovy Vary

🧀🥩🍳🍲

Pokud ještě během prázdnin zamíříte do Karlových Varů, určitě nevynechejte návštěvu nové pobočky sítě gruzínských bister Matoka. Jeho chačapurští králové tu servírují dokonalé gruzínské dobroty plné sýra a nadýchaného těsta. Rozhodně nic pro dietáře.

Jacob‘s Little Italy

Pikrtova 1, Praha 4

🍕🍝🍷🥂

Jacobova malá Itálie je nový koncept italské trattorie na Pankráci. Ochutnáte tu čerstvou pastu, lasagne nebo risotto. Otevřeno je zatím každý pracovní den od 11.00 do 21.00 hodin. Jacob‘s Little Italy tak doplňuje streetfoodový podnik Jacob’s Street Food.

Grounds


Lázeňská 4, Praha 1

☕🥐🍰🥪

V srpnu také otevřelo druhé Grounds, kavárna s kávovými specialitami z pražírny Rusty Nails. První Grounds můžete navštívit v Karlíně, ve vnitrobloku s vchodem z ulice Šaldova 419/16. Dokonalé klidné místo pro vaši kávovou chvilku i pro práci mimo kancelář. 

Bufáček

Vítkova 30, Praha 8 

🥩🐷🍔🥓

V Karlíně se zajíždí nový masný koncept Bufáček. Přestože nabízí delikatesy z dílny mistra řezníka Oldřicha Čejky, nejde o klasické řeznictví, ale o punkovější nářez. Těšit se můžete na libovou sekanou v housce a mnoho dalších jídel. Nebude chybět pivo, limo či moravský Aperol. V Bufáčku můžete posedět i venku na poměrně velké zahrádce. Přijďte trochu zaprasit! 

TIP Bufáčku: několikrát oceněná Skutečská tlačenka a Cool hovězí,

které získalo nejvyšší ocenění absolutního vítěze Regionální potravina roku.

V Bezovém Údolí

Vesnice Kryštofovo Údolí leží v údolí říčky Rokytky na severní straně Ještědského hřbetu. Původní název usedlosti Holundergrunt (Bezové údolí) se stal inspirací pro jméno resortu. Nový boutique hotel V Bezovém údolí je jako stvořený k odpočinku. Jeho historická chalupa nabízí nejen zážitkové ubytování, ale svým hostům také restauraci s moderní českou kuchyní a lokálními ingrediencemi nejvyšší kvality. Pokud patříte mezi vyznavače úžasných míst, to V Bezovém Údolí by vašemu hledáčku nemělo uniknout. 

Jedna změna

🍔
Burger spot The Craft se po rekonstrukci změnil na Hoxton Burgers. Pokud vám chyběl váš oblíbený burger, přijďte si na něm pochutnat na Náměstí Míru. Více o příběhu Hoxton se dozvíte ve vyvedeném komiksu přímo na webu Hoxton Burgers tady.

Máme v merku

👀

Bedlivě také sledujeme budování nového bistra Šodó, které je společným projektem Taste of Prague a PG Foodies. Pod drobnohledem máme i Dejmat, originální restauraci Pivovaru Matuška, která vzniká v ulici Dejvická na Praze 6. Všem vám moc držíme palce a těšíme se na nové přírůstky na naši mapu nových podniků.

 

Foto: Jiří Hloušek (Kaple), Turistka, The Spot, Jacob’s Little Italy, Grounds, Matoka Georgian, AVA by Adrien