Pusťte do svého podniku čerstvý vzduch. Jak úspěšně nastartovat jarní sezónu?

jak na sociální sítě v gastronomii jak nalákat víc hostů jak nastarovat jarní sezonu jak vyškolit personál jarní sezona v restauraci marketing v restauraci provoz v restauraci

Jaro číhá za rohem. Spolu s teplejším počasím vám ale nejspíš přibývají také vrásky na čele – jarní sezóna znamená nejen plnější stoly, ale i větší zátěž kuchyně a personálu. Jak se na náročnější období připravit zavčasu, abyste předešli přepracovalému personálu a otráveným hostům?

Začněte jarní očistou

Jestli na pořádný úklid někdy budete mít čas, pak je to právě teď. Ukliďte si před začátkem hlavní letní sezóny za barem, v kuchyni, pokračujte generálním úklidem skladů a utřete prach z nejhornějších poliček, na které co je rok dlouhý, nesáhnete. Na svou stranu si tak nakloníte nejen ty nejpozornější hosty, kterým neunikne jediné smítko, ale také případnou návštěvu hygieny.

Posilte svůj tým

Právě teď je to nejlepší období nabrat do svého týmu nové, nezkušené brigádníky, které můžete vytrénovat jako výpomoc na letní natřískanou sezónu. Budete mít dost prostoru na to si je ozkoušet na poloprázdném place a proškolit je, aby dokázali hostům co nejpoutavěji odvyprávět vaši nabídku. A pokud máte s nabíráním nové posily problém, přenechte část procesu objednávání a placení chytrým technologiím.

Nachystejte zahrádku

I když je na posezení venku zatím ještě pořád chladno, nezapomeňte se na přicházející letní sezónu řádně nachystat. Otevíráte zahrádku poprvé? Otestujte své venkovní prostory a vybavte se dostatečným počtem židliček k sezení a stabilních stolů, které ustojí i ty nejdivočejší venkovní akce. Zvažte ochranu proti slunci i deštivému počasí v podobě slunečníků. Pokud chcete zahrádku otevřít ještě před teplými dny, můžete hosty v prvních jarních měsících ohřát venkovními hořáky.

Dejte svému menu jarní fasádu

Ukažte zákazníkům, že má vaše nabídka jarní šmrnc. Zaměřit se můžete na denní menu, které začnete stavět na typicky jarních surovinách, jako je chřest, mrkev, rané brambory nebo saláty. Jarní zdobení ale můžete přidat i na vaší stálou nabídku. Vylepšete brambory pažitkou, ozdobte limonádu bazalkou a polévku zase zasypte čerstvou petrželí. Při plánování menu nezapomeňte myslet také na nadcházející jarní svátky. Víc tipů, jak sestavit sezónní nabídku najdete v jednom z předchozích článků.

Pusťte si jaro do svých interiérů

Není nad to nechat svěží vítr proniknout také do vnitřních prostor. Nemusíte vymýšlet žádné velké složitosti, kouzelnější prostředí udělají i obyčejné bylinky v květináčích, které rozestavíte na stoly vašeho podniku. Pokud máte zahrádku, nezapomeňte květiny rozmístit i zvnějšku vašeho podniku. Kulturněji zaměřené hosty zase navnadíte k návštěvě skrz umění. Spojte se s některým lokálním umělcem a uspořádejte mu u vás v podniku tematickou jarní výstavu jeho děl. Nejen, že zákazníkům bude oběd ve zkrášleném prostředí lépe chutnat, ale třeba si od vás odnesou domů i nějaký obraz.

Spusťte kampaň nebo naplánujte jarní akci

Nalákejte hosty do svého podniku na jarní sezónu tak, že uspořádáte startovací jarní akci anebo zpropagujte produkt, který k vám zákazníky táhne nejvíc. Nejúspěšnější kampaně jsou ty, které zabrnkají na lidské emoce. Máte vlastní zmrzlinu? Co takhle hostům předvést, jak si ji nejlépe vychutnají? Natočte video anebo nafoťte fotky zmrzliny “v akci”. Jak si na ní pochutnává rodinka s dětmi, zamilovaný pár anebo starší dáma s vídeňskou kávou v ruce jako bonusem. Videa nasdílejte na sociální sítě svého podniku a spusťte propagaci.

A s kterou akcí na hosty uděláte největší dojem? Začněte třeba hezky zčerstva jarním brunchem. Zpoplatněte ho a omezte jeho návštěvu na limitovaný počet zákazníků. Připravte to nejlepší pohoštění, které zvládnete, a obsluhu proškolte, aby hosty osbloužila, jak nejlépe umí. Zaručeně si tím vysloužíte prosbu o opakování. Brunch můžete také proměnit ve večerní ochutnávku jídel s naturálními víny. Anebo ho tematicky zasadit do velikonočních svátků.

Zkuste se také poradit se svým týmem a společně přijděte na nejoriginálnější způsoby, jak zaujmout hosty svého podniku.