Otevření zahrádek je na spadnutí: na co se připravit

chytré technologie provoz zanhrádky

Otevření zahrádek se nevyhnutelně blíží. Předtím, než do svého podniku vpustíte první hosty, zkontrolujte si, že máte přichystané vše, co je na otevíračku třeba. Kromě předzásobení skladů a vytvoření bezpečných podmínek pro zákazníky byste neměli podcenit ani propagaci. Nalákejte hosty na limitované nabídky a hlavně jim dejte vědět, že už se na ně těšíte.

1. Zkontrolujte si pokladní systém

Pokud jste delší dobu nepoužívali svůj pokladní systém, rozhodně se vyplatí s dostatečným předstihem ověřit, jestli vám všechno funguje správně. Ať už využíváte Storyous nebo jiný systém, měli byste si zkontrolovat, zda se do něj bez problému můžete přihlásit, jestli má aktuální verzi a nepotřebujete vyřešit jakékoli jiné nesrovnalosti, které by mohly bránit jeho hladkému provozu.

2. Vytvořte bezpečné prostředí pro váš personál i hosty

I když se opatření postupně rozvolňují, neměli byste podceňovat základní hygienická pravidla. Kromě vydrhnutí kuchyně, skladů a veškerých prostor, kterými budou zákazníci procházet, byste neměli zapomenout ani na poučení svého personálu o dodržování důležitých pravidel a zásobit je nutným vybavením. Dbejte také na bezpečí vašich zákazníků. Například u stolů, které musí být od sebe dostatečně vzdálené, mohou sedět vždy pouze čtyři lidé, pokud nejsou ze společné domácnosti. Zároveň by se všichni zákazníci měli prokázat negativním testem, tříměsíční imunitou po prodělaném covidu nebo očkováním. Na paměti byste měli mít i omezení kontaktu mezi hosty a vaším personálem. Riziko výrazně snížíte třeba tím, že hostům umožníte bezkontaktní placení mobilem. S tím vám pomůže třeba OneMenuQR. Jednoduše na své stoly umístíte QR kódy, které zákazník načte svým chytrým telefonem a sám si objedná z vašeho online menu. Přímo v online rozhraní může rovnou i zaplatit. Usnadníte si tak celý proces objednávání a placení při zachování bezpečných podmínek pro vaše hosty.

3. Předzásobte své sklady

Na otevření byste měli připravit i své skladové zásoby. Kvůli hostům, kteří budou vysedávat na zahrádkách vám nejspíš stoupne spotřeba některých surovin nebo produktů. Zákazníci si teď u vás častěji začnou pochutnávat na domácích limonádách, točeném pivu a jídlech, které je dobře doplní. Předzásobte se proto včas. Kvůli lepšímu přehledu nad produkty a surovinami se vám rozhodně vyplatí vést si skladové hospodářství. Díky tomu budete mít své zásoby pod kontrolou a nestane se, že by vám najednou chybělo něco důležitého. 

4. Zaujměte hosty speciální nabídkou

Posezení na zahrádce můžete zpříjemnit i vhodným menu. Ukažte hostům, že se na ně těšíte a nalákejte je třeba na sezónní nabídky pití nebo jídel. Může jít o vylepšené limonády, speciality k pivu a vínu nebo další jídla, o kterých víte, že budou mít u vašich zákazníků úspěch. Pokud využíváte OneMenu, pak tyto limitované nabídky nezapomeňte umístit na přední pozice. To stejné udělejte i v pokladním systému, aby váš personál věděl, kterou nabídku klientům nabízet přednostně.

5. Dejte zákazníkům vědět, že otevíráte

Informujte své zákazníky, že se u vás mohou zastavit na večeři nebo drink a obojí si vychutnat na vaší perfektně připravené zahrádce. Zveřejněte třeba lákavé fotky limitované nabídky vyfocené na jednom z vašich venkovních stolků na sociálních sítích nebo na webu. Informovat je můžete také napřímo. Šikovným nástrojem pro oslovení hostů je například věrnostní program, díky kterému můžete svým zákazníkům informaci o otevření nebo speciální nabídce rozeslat prostřednictvím e-mailů.