9 nově otevřených podniků – na pivo do Zdibského pivovaru, na smažák do SmaBu Karlín, na hranolky do Faency Fries

Bon Prague Faency Fries Na břehu Rhôny Nově otevřené podniky nově otevřeno Restaurace u Radnice SmaBu Karlín Tři Grácie Zdibský pivovar zrno zrnko

Nestíháte se sami prokousat všemi nově otevřenými podniky? Projděte si je s námi alespoň virtuálně a ulovte si pár tipů do zásoby. Které nové podniky přivál měsíc říjen?

Zdibský pivovar

Adresa: U Továrny 1, Zdiby

Že už je v českém rybníčku “přepivovarováno”? A že nevíte, proč byste měli dávat šanci dalšímu? Majitelé Zdibského pivovaru se chlubí tím, že pivo si vaří po svém. Nedrží se zajetých standardů a jejich heslem je, že pivo je jako svíčková – má tisíce různých receptur a přesto je nejoblíbenějším jídlem každé domácnosti. Podobně jejich světlé pivo není čistě zlaté, což mu dodává vlastní a originální “final touch”. Ve Zdibském pivovaru zatím dostanete na výběr ze čtyř druhů čepovaných piv: Zámecké desítky, jedenáctky Zlatý kopec, dvanáctky Ležáčku a americké pivní jedenáctky Miami. K jídlu vám tu doporučí pivní klasiky – nakládaný hermelín, tatarák, škvarkovou pomazánku nebo grilovanou zvěřinovou klobásu. A když sem vyrazíte víkendu, naservírují vám tu speciální obědové menu pokaždé inspirované jinou kuchyní. Máte tak jedinečnou možnost v jednom podniku nasát chuť mexika i domácí českou klasiku.

Restaurace u Radnice

Adresa: Generála Šišky 6, Praha 12 

Každá čtvrť si zaslouží restauraci, do které si může každý pracující člověk zajít na poctivé polední menu za férovou cenu. Jedna taková vyrostla i v pražských Modřanech. Zalíbení v jídlech tu najdou zejména příznivci české kuchyně – servíruje se tu třeba hovězí na česneku s bramborovým knedlíkem, vinná klobása s bramborovou kaší nebo bramborové strapačky s kysaným zelím. Na stálém jídelním lístku najdete o něco “promakanější jídla”. Přichystají vám například hovězí burger v domácí housce, hovězí flank steak s grilovanou zeleninou nebo konfitované kachní stehýnko se zelím a s knedlíkem.

SmaBu Karlín

Adresa: Šaldova 34, Praha 8

Pamatujete si Podolku Karlín? Tak tu už v pražském Karlíně nenajdete. Místo toho si v nové SmaBu restauraci, jejíž název je slovní hříčkou ze dvou hlavních položek na menu (smažáku a burgeru), pochutnáte převážně na rychlých, smažených, ale zatraceně dobrých jídlech. Kromě smažáku a burgeru vám tu přichystají i poke bowl s lososem nebo tofu. Ti, co žijí “fitness”, si tu mohou dát taky zdravější verze smaženého sýru i burgeru. Výčitky z nezdravého jídla se koneckonců snadno ztratí v extra porci krájené zeleniny a chybějící housce.

Maverick Beer & BBQ Burger

Adresa: Ostrovní 27, Praha 1

Že už je v Praze už dost míst, kam zajít na domácí burger a dobré pivo? A zkoušeli jste Maverick Beer & BBQ Burger u pražské Národní třídy? Nechte se překvapit jejich provedením nejen burgerů, ale třeba taky křupavých kalamárů nebo odlehčenějšího hummusu. 

Tři Grácie 

Adresa: Novotného lávka, Praha 1

Velký comeback oslavila vinárna Tři grácie. Podnik, který od 70. do jeho uzavření v roce 2010, navštěvovala česká intelektuálně-herecká smetánka v čele s Václavem Havlem a Dagmar Veškrnovou, nyní může směle navštívit i běžný smrtelník. Pochutnáte si tu především na různých odrůdách moravského vína z Chateau Valtice nebo Vinařství Kovacs. V kuchyni vám tu pod vedením šéfkuchaře Petra Řepáska nachystají steak z vyzrálé roštěné, brynzové halušky nebo pečeného candáta. Z menších jídel by vás mohlo oslovit například hovězí carpaccio, tatarák z marinovaného lososa nebo husí játra na červeném víně.

Podniky, které se rozrostly o další pobočky

Bon Prague Anděl

Adresa: Nádražní 96, Praha 5

Další měsíc, další růst o novou pobočku Bon Prague. Ochutnat autentickou japonskou kuchyni, kde z jídel všemi deseti doporučujeme Ramen nebo Sobu, můžete nově zajít i pražský Anděl.

Na Břehu Rhôny

Adresa: Komunardů 35, Praha 7

Vyrazte si vychutnat deci dvě francouzského vína z Na Břehu Rhony na další místo v Česku. Pobočka Komunardů, která je prostorově sice o něco menší, než její kolegyně, ale je neméně plná vína i francouzských delikates.

Zrno, zrnko

Adresa: Vyskočilova 1A, Praha 4

Taky pro výrobky z řemeslné pekárny Zrno, zrnko si můžete nově skočit do Vyskočilovy ulice. Bude to chleba, šnek s nutelou nebo jen káva z Dos Mundos do ruky?

Faency Fries v Karviné

Adresa: Nádražní 2, Karviná

Hranolkový řetězec začal své exkluzivní hranolky prodávat na dalším exkluzivním místě – v Karviné. Celkem si tak hranolky z Faency Fries vychutnáte na 14 místech po celé republice.