Nešvar jménem nedostatek zákazníků aneb 9 tipů, jak s ním zamávat

jak mít spokojené hosty jak přilákat víc hostů do podniku jak přilákat víc zákazníků Lokál u Zavadilů

Přestože časy nejhlubších lockdownů jsou naštěstí zažehnány, přetrvává nám v gastronomickém průmyslu jeden velký nešvar. Restaurace od jejich znovuotevření navštěvuje stále méně lidí než před začátkem pandemie. Téměř dva roky od jejího začátku je jasné, že COVID-19 trvale změní naše odvětví a zůstane po něm nové chování zákazníků. Co dělat, abyste tento trend alespoň trochu odrazili ve svém podnikání? Máme několik osvědčených tipů.

#1 Zkuste QR kód menu

Po covidu se ukázalo, že zákazníky baví, když mají k nabídce podniku přístup ze svých chytrých telefonů. Vedle papírového menu jim dejte možnost objednávat a platit mobilem přímo od stolu pomocí QR kódu. Je to bezpečné, urychlí to provoz a snížíte náklady na personál až o 40 %. 

#2 Dejte nabídku víc na oči

Pokud je váš podnik vybaven obrazovkami, můžete díky nim zajistit větší viditelnost nabídky. Promítněte do displejů krásné fotky jídel, drinků či dezertů. Kolemjdoucím se hned udělá chuť překročit práh vašich dveří.  

#3 Otevřete dveře online byznysu

Pro zákazníky už dnes restaurace není jen místem, kde si mohou sednout a povečeřet. Restauraci nyní vnímají jako značku jídla, se kterou mohou komunikovat mnoha způsoby a napříč různými kontaktními body. Propagujte proto své menu, specials, dárkové karty a cokoli dalšího, co může zvednout příjem potažmo návštěvnost vašeho podniku na webu a všech možných online kanálech.

#4 Zvyšte povědomí o možnostech donášky a takeout

Jste na Boltu, Woltu, DámeJídlo, nebo máte vlastní systém, jak doručovat zákazníkům jídlo až ke dveřím? Zveřejněte informaci, kde to jen jde. To stejné platí pro možnost vyzvednutí jídla s sebou. Je to důležité hlavně tehdy, pokud jste tyto služby před pandemií nenabízeli.

#5 Postavte zahrádku či vyhřívaný stan

Jarní sezóna je za dveřmi. Tak vyrazte na úřad pro zábor místa pro vaši budoucí zahrádku. Venkovní sezení může maximalizovat kapacitu podniku a přilákat více hostů. Navíc má-li zastřešení a možnost vyhřívání pro případ nevlídného počasí. Dejte také zákazníkům šanci si místa na zahrádce rezervovat. Hledáte-li inspiraci, zajeďte si do Lokálu U Zavadilů. Jejich venkovní teráska je prima a přímo vybízí k nápaditému programu. 

#6 Přitáhněte pozornost tematickými akcemi

Zabijačky, masopust, velikonoční hody, grilovačky, pivní festival, koncert, přednáška. Všechny tyto události jsou dokonalým prostředkem, jak do podniku dostat lidi. A dokonce hodně lidí. Mrkněte tedy do kalendáře a vyhlídněte si nejbližší vhodnou příležitost, kdy něco podobného uspořádat. 

#7 Udělejte zvýhodněnou nabídku

Covid nezamával jen se zdravím lidí, ale i s jejich peněženkami. Proto zkuste do nabídky zakomponovat výhodná jídla i nápoje. Ať už to budou snídaňová menu, brunche, polední nabídky, sváteční menu, happy hours nebo akční drinky.

#8 Redesignujte svůj interiér

Koronavirus přinesl do gastra i řadu pravidel, která zahýbala dispozicemi placů. Bezpečná vzdálenost rozšířila rozestupy mezi stoly a zvětšila uličky. Proč tato nařízení ale nevyužít ještě víc. Oprašte si tvář a renovujte celý setup spolu s vybavením.

#9 Stále dodržujte hygienu

Svým hostů musíte stále ukazovat, že děláte vše pro to, aby byla vaše restaurace co nejbezpečnější. Proto dezinfikovaní prostředí podniku musí být na denním pořádku. A nejen to. V rámci bezpečnosti je dobré osvojit si i další postupy. Třeba aby se personál obsluhující zákazníka během jeho návštěvy nestřídal, aby se minimalizoval počet zaměstnanců manipulujících s nádobím a podobně.