Nedostatek personálu? QR kódy to vyřeší: výhody objednávání a placení mobilem

inovace objednávání a placení přes QR kódy OneMenuQR QR kódy

Digitální technologie umí vyřešit velkou část současných problémů (nejen) v gastro podnikání. Bezkontaktní objednávání pomocí QR kódů si poradí třeba i s nedostatkem personálu. V jakých dalších oblastech vám chytrý systém pro objednávání a placení ušetří spoustu práce? 

Je to rychlé

Obzvlášť v momentě, kdy máte “full house” budou vaši hosté nadšení, že nemusí čekat na obsluhu, aby si mohli objednat. Sami se usadí ke stolu, naskenují QR kód a objednají si z vašeho online menu. Na vás je jen příprava jídla a servis. A také rozhodnutí, jestli chcete, aby vám zákazníci za jídlo zaplatili rovnou při zpracování objednávky mobilem nebo až v momentě, kdy k jejich stolu dorazí váš číšník. Můžete to ale celé udělat i obráceně a nechat hosty objednat u obsluhy a jen zaplatit přes QR kód.  

Je to bezpečné

I když se zdá, že v posledních dnech jsou přísná bezpečnostní opatření to poslední, co by vás mělo trápit, z dlouhodobého pohledu se pořád vyplatí bezpečnost řešit. Nejen, že bezkontaktní objednávání a placení, je v zahraničí dnes už běžným standardem, ale zároveň se dá čekat, že už brzy bude otázka bezpečnosti zase na stole. Díky OneMenuQR omezíte kontakt číšníků s vašimi hosty na minimum a vyhnete se tak riziku nakažení. Zároveň bezpečnost při obsluze ocení zahraniční turisté ze zemí, kde jsou omezení spojená se šířením koronaviru přísnější, než u nás.

Ušetříte náklady na personál

V době, kdy je v gastronomii personálu nedostatek, se do popředí dostává otázka – čím chybějící zaměstnance nahradit? Díky OneMenuQR můžete až 2 z 5 číšníků uvolnit na place a přenechat obsluhu chytrým technologiím.

Online menu si upravíte podle vašich představ

Zatímco do papírových jídelních lístků se dnes fotky vkládají jen málokdy, zařazení fotek do online menu je naopak v podstatně nutnost. Ne nadarmo se říká, že člověk jí očima. To vám dává ideální příležitost své jídlo “prodat” už na obrázku a zároveň svým hostům pomoci s představou finální podoby jídla na talíři. Tím ušetříte další čas vašemu personálu, protože předejdete “zrovna-se-nehodícím” otázkám od hostů. Zároveň můžete online menu snadno a kdykoli upravit. Jakmile spustíte novou limitovanou nabídku nebo jen chcete, abys se některá položka z vašeho menu víc prodávala, zařadíte jí na přední pozici tak, aby si jí vaši zákazníci okamžitě všimli.

Nehodí se to jen do restaurace, ale i do dalších typů podniků

Poslední nemalou výhodou je, že OneMenuQR se svým konceptem bezkontaktního objednávání sedne nejen gastro podnikům, ale hotelům, officům i velkým sportovištím. V hotelích či penzionech můžete QR kódy umístit třeba na noční stolky a vyřešit tak pokojový servis, v officech pomocí chytrého řešení jednoduše pokryjete občerstvení na pracovišti a na golfových hřištích zase občerstvení pro hráče přímo na hřišti. Už brzy vám o tom řekneme víc. Sledujte naše sociální sítě a webové stránky.