Jelibo Gábl na malém městě? Pochutnej si na 7 tipech

Beef & Beer Bistro Kafe Kytka Café Mráz Gábl Jelibo Hlučín Kafe Doma Pochutnej si!

Velkoměsto. Takový ten domácí hood, kde si denně dáváte mandlové lattéčko, kupujete řemeslný chléb či v oblíbené apce na rozvoz jídla vybíráte, jakou mňamku si zrovna necháte dovézt do kanceláře na oběd. Pohodlíčko, že? Jenže. Jsou i dny, kdy svou foodie zónu opustíte, vyjedete za hranice metropole a co potom? Co jíst, aniž byste byli odkázáni na prefabrikovaný smažák? Co pít, aniž byste vzali za vděk turkem z motorestu? Našli jsme pro vás hned několik skvělých tipů.

I na malém městě se dá ochutnat velká paráda. Lukáš Hejlík o tom ví určitě své, ale ani my nezahálíme. Pečlivě pro vás mapujeme malá místa, která mají nejen velký gastro potenciál, ale především velké srdce. Tak tady je máte – naši srdcovou sedmu.

Jelibo

Ostravská 66/5, Hlučín

Při výletování mezi Ostravou a Opavou narazíte na město Hlučín. Přímo v jeho centru najdete parádní burgerovou restauraci Jelibo. Nabízí čerstvé burgery ve vlastních houskách, připravené ze surovin od místních dodavatelů. Menu ovšem není jen o burgerech. Je takovým průřezem tex-mex kuchyně, takže tu ochutnáte trhaná masa, hot dogy, smažená kuřata a další parádičky. 

Gábl

Nádražní 809, Pelhřimov

Do Pelhřimova si nejezděte prohlížet krematorium. Vyjeďte tam na luxusní gábl v podání stejnojmenné restaurace. Gábl bistro servíruje podomácku připravované burgery a hranolky. V nabídce ovšem nechybí ani výběrová káva z českých a zahraničních pražíren. Tenhle sympatický street food & fast food má pěkně našlápnuto. Jaká je hlavní ingredience jeho úspěchu na maloměstě?

„Držíme si kvalitu našich burgerů a domácích hranolek. Většinu produktů máme od lokálních prodejců nebo si je sami vyrábíme. Sázíme zkrátka na kvalitu, ne na kvantitu. Zakládáme si také na rodinné atmosféře. Většina našich zákazníků se vrací kvůli příjemnému prostředí, kde si s námi mohou u jídla i popovídat.“

Pochutnej si!

Lidická 544, Třinec

Pochutnej si je moderní bistro s mladým, nadšeným týmem profesionálních kuchařů, příjemnou obsluhou a otevřenou kuchyní. Najdete ho při toulkách Moravskoslezským krajem, přímo v srdci Třince. A co si tu dáte? Třemi slovy street food speciality – hot dogy, burgery, sendviče, wrapy a další. Přes týden si tu můžete navíc vybrat z obědového menu, které je tak trochu na klasiku. K pití pak čepované pivo, drinky či výběrovou kávu Coffee Culture. Pochutnej si provozuje také obchod s delikatesami. Není to na malé město už trochu moc? Jak se podniku daří a v čem je jeho magie přitažlivosti?

„Neděláme kompromisy, co se kvality našich produktů týče, a to je za nás ten největší úspěch. Děláme to, co nás baví, co máme rádi a před čím máme velký respekt. Naši zákazníci to cítí a podporují nás v tom. To je asi ta kouzelná ingredience – dělat gastro s láskou tak, aby vám zákazníci věřili a dokázali se ztotožnit s tím, co v podniku připravujete.“

Beef & Beer

Stojanova 1335, Uherské Hradiště 

Stejky a pivo. To je základem menu stejkárny Beef & Beer, která patří do rodiny úspěšných pražských restaurací Kolektiv (Výčep, Nejen Bistro, Dock House a další). Dopřát si tu můžete maso z vybraných koutů světa. Doménou restaurace jsou potom stařená masa z vlastních zráren. Nechybí ani pravé americké bistro v podání báječných hovězích burgerů, domácí dezerty a na zapití dalešické pivo a limčy jako od maminky. A čím si Beef & Beer získalo přízeň Hradiště a okolí?

„Jde o kombinaci poctivé práce, používání kvalitních surovin a skvělého týmu. Dlouhodobě se nám vyplácí dobrá péče o naše pravidelné zákazníky, kteří nám v těžkých dobách pomohli. My se teď zase snažíme oplatit jim jejich přízeň a staráme se o ně, jak nejlépe umíme.“

Café Mráz

Pražská 206, Vimperk

Ve Vimperku na vás čeká delikátní kavárna s výběrovou kávou a domácími zákusky. Je jí Café Mráz, které se na malém městě nebojí podávat eclairy, cheesecaky, brownies, avo toasty ani kávu z pražské pražírny Candycane. Samozřejmě tu mají i další laskominy. A na svátky vám na objednávku upečou i vánoční cukroví. Za nás top – strop. No a jak svůj počin hodnotí Mrázovi?

„Za nás je důležitá kvalita produktů, kterou v dnešní době lidé dokážou ocenit. A proč se nám daří? Přišli jsme s něčím, co ve městě ještě nebylo. V širokém okolí není výběrová káva, ani žádný podnik, který by nabízel snídaně. Místní jsme si získali osobním přístupem. Tím jsme si okolo sebe vytvořili komunitu lidí, kteří se pravidelně vrací a šíří naše dobré jméno dále.“

Kafe Doma

Mírové náměstí 157/30, Litoměřice

Pokud si myslíte, že nejlepší kafe je to, které si uděláte doma, mýlíte se. Nejlepší – alespoň v Litoměřicích – vám uvaří ve Feng Shui kavárně Kafe Doma. A nejen kávu, rovnou celou snídani. A že jich tu na menu mají. Vynikající jsou také zdejší bezlepkové a low-carb dezerty, lehká a zdravá jídla a v neposlední řadě úžasná výběrová káva. A jaký má Kafe Doma tip na provoz malého úspěšného podniku?

„Naším tipem je naslouchat potřebám našich klientů. To znamená se podniku neustále věnovat a dávat do něj svou invenci a energii. Vnímáme potřeby našich zákazníků a sledujeme nové trendy, kterými bouráme tradiční gastronomii. Stále pracujeme s naším personálem na vzájemné spolupráci a kolegialitě a vytváříme mezi nimi přátelské a nekonkurenční prostředí. Naše práce nás baví, věnujeme ji mnoho svého osobního času, a to je nezbytné k úspěšnému podnikání.“

Bistro Kafe Kytka

Na Sboře 2271, Turnov

Tak kafe, nebo kytka? Představte si, že obojí. A ještě k tomu skvělé jídlo. Liberecký koncept Kafe Kytka spojuje všechny tyhle věci dohromady ve svém bistru v Turnově. Nejen, že si odtud odnesete gurmánský zážitek (malá jídla, velká jídla, polévky, dezerty), ale třeba řezanou květinu či svíčky od holek svíčky ze Svickuj.cz.