Fresh #9: čerstvé novinky z gastra

cafe imperial gastro gastro trendy gastronomické novinky Vnitroblock

Máme pro vás první letošní Fresh a s ním i pár novinek z našeho gastro rybníčku. Zkraťte si zimní prokrastinování šťavnatým čtením. Čekají vás pozvánky na zabijajdy i do kina.

Imperiální triumf Zdeňka Pohlreicha

V závěru minulého roku proběhla světovou gastronomickou scénou zpráva o tom, že pražský podnik Café Imperial získal ocenění nejlepší tradiční restaurace na světě. Prestižní seznam 100 nejlepších podniků sestavuje každoročně online průvodce TasteAtlas a Zdeněk Pohlreich s Café Imperial na něm loni s přehledem zaujmul první příčku. Ze Storyous posíláme Zdeňkovi velkou gratulaci. Je čas zase zajít na svíčkovou.

Zabijačky jsou tu!

Pašíci 🐷, třeste se! Začíná zabijačková sezóna. Populární řeznický seriál se rozjíždí mimo jiné v Lokálech. Stačí si jen vybrat váš oblíbený, čeknout datum události a vyrazit na jelita, jitrnice, tlačenky, klobásy… prostě od všeho dobrého trochu. Čeká vás i poctivě ošetřené pivo, zábava a muzika. Zabijačkové hody si můžete udělat i doma. Všechny dobroty se dají koupit také na e-shopu.

Projekt Ze mě v Táboře

Projekt Ze Mě máme v hledáčku dlouho. Pokud jste o jejich počínání ještě neslyšeli, tak jde o dva kamarády, kteří se rozhodli spojit své zkušenosti od ohňů a sporáků, aby vám vařili z nejlepších surovin země. Kdekoliv. Třeba i v Táboře. Právě tady, respektive kousek odtud, v lese, na samotě chystají 29. ledna 2022 svou další večeři. Je to privátní akce maximálně pro 20 lidí, navíc s možností spartánského přespání na místě. Nenechte si to utéct a rezervujte si své místo ještě teď. Cena je 3 600 Kč za osobu, ale stojí to za to.

Vnitroblock a brunche? No konečně!

Kuchyň v oblíbené holešovické kavárně Vnitroblock začala vydávat víkendové brunche. Startují vždy v sobotu o deváté a pobrančovat tu můžete klidně až do třetí odpoledne. Takže
i s ranní přispávačkou na vás počká parádní zážitek. Sledujte Facebook, třeba před víkendem vyvěsí své menu.

Gastrodrama Bod varu

Pokud patříte mezi lidi z branže, neměl by vám uniknout snímek režiséra Philipa Barantiniho Bod Varu. A pokud mezi ně nepaříte, zajděte na něj také, protože je to bomba. Vše, co se může v nóbl restauraci za jediný večer po*rat, se po*ere. Omlouvám se za ty hvězdičky, ale ještě teď ve mně vře krev. Drama jako blázen. V hlavní roli exceluje famózní Stephen Graham. Během sledování filmu jsem v myšlenkách několikrát utekla k Anthony Bourdainmu. Budiž mu země lehká… 💔

Trailer zkouknete tady.

Veganuary

Výzva DryFeb neboli Suchý únor může ještě chvilku počkat. Doznívá totiž Veganuary, každoroční výzva, během které si lidé z celého světa dávají půst nejen od masa, ale od všech živočišných produktů. Motivuje je empatie ke zvířatům i zdravotní benefity. Celých 31 dní půstu už asi nestihnete, ale pro někoho může být výzva i týden. Zvlášť v období zabijaček. 😬

V Tretter’s baru teče šampaňské proudem

Tretter’s bar je pražskou barovou stálicí. Kdo si nedal drink v Tretter’s baru, jako by nebyl. Neuvěřitelná atmosféra New Yorku třicátých let je citelná na každém kroku. Masivní bar, za kterým se nachází ikonická kovová kasa, či plavkyně na stěně skákající do bazénu. Co je v něm, je otázkou. Tipy se ubírají k šampaňskému. Právě perlivý honosný nápoj je v Tretter’s baru signature. Oblíbená sabrage je na večerním pořádku. A šampaňským to v Tretter’s nekončí, ale naopak začíná. Následuje nepřeberná nabídka drinků. Chcete-li tip na páteční večer, právě jste ho dostali.

Kam v zimě na houby? Do restaurace DEER

Restaurace Deer v Michalské ulici nabízí vedle úžasné zvěřiny i úžasný dezert zvaný Les. Jedná se o neuvěřitelný estetický a gastronomický počin. Na čistě bílém talíři doslova žije lesní život. Vévodí mu houba červené barvy. V tomto případě se nejedná o muchomůrku, ale medový mousse s lesním ovocem. Aby byl les zcela plný chutí a emocí, doplňují ho čokoládové lístky, kaštanový sponge a čerstvé lesní ovoce. Dokonalá kombinace na talíři, která nemá obdoby.

 Fine dining menu pro dva

Valentýn se blíží a udělat si včas rezervaci na romantickou večeři vám ho může dost zachránit. Máme zajímavý tip. Unikátní fine dining v restauraci Benjamin. Deset míst kolem stolu, pevně dané menu, řízená degustace začínající v určeném čase a neuvěřitelně smyslný zážitek. Tak jako v divadle, v avizovaný čas vstupují na scénu šéfkuchaři Jakub Červenka a Gavin Lewis. Nezavírají vchodové dveře, ale začínají svou kuchařskou show.

Představení účinkujících, surovin a chodů. Restaurace Benjamin si připravila skvělou nabídku pro dva. Voucher v hodnotě 3 980 Kč obsahuje degustaci pro 2 osoby bez vinného párování, ale s lahví champagne na doma. Takže plán je jasný. Výborná večeře, a pak přesun domů na skleničku pravého pulsujícího luxusního nápoje.