Fresh #10: čerstvé novinky z gastra

Barista roku Barista roku 2022 čerstvé novinky z gastra fresh gastronomické novinky goodlok Lukáš Hejlík manifesto

Je tady freshová desítka! Prozkoumejte první jarní vlaštovky v podobě novinek z gastra.

Naše maso je na Woltu

Malé řeznictví s velkým srdcem najdete už i na Woltu. Oblíbené fláky z teplého pultu si teď můžete nechat dovézt až pod čumák rychlou delivery službou. V nabídce jsou burgery 🍔, sekačka v housce, samozřejmě tatarák a další kousky.

Barista roku a Coffee in Good Spirits 2022

Národní šampionáty baristů v kategoriích Barista a Coffee in Good Spirits, tedy míchání kávových koktejlů, jsou za námi. V prostorách Novoměstské radnice se 12. a 13. března utkala česká kávová špička. No a kdo vyhrál? 

Kategorie Barista roku 

🥇Denis Kramář 

🥈Vojtěch Růžička 

🥉Jackie Anh Trang Tran

Kategorie Coffee in good spirits 2022

🥇Jakub Smolka

🥈Martin Bezecný

🥉Jan Lukas

Sláva vítězům, čest poraženým. Kompletní výsledky obou soutěží najdete tady.

Na jezevčíky přišlo jaro

A u kávy ještě zůstaneme. Za ochutnání totiž určitě stojí jarní zajíčková limitka z pražírny The naughty dog. Tohle promyté Peru David Guevara je plné sladké broskve, limetky, černého čaje a karamelu. Doporučujeme na každý výlet nebo jako skvělý ranní filtr.

Pražské Manifesto Market míří do Berlína

Pokud patříte mezi fanoušky konceptu Manifesto Market, zbystřete! Už koncem letošního léta bude v přestavěných prostorách berlínského nákupního centra Arkády na Potsdamer Platz otevřena Manifesto hala s 25 různými malými restauracemi a 750 místy k sezení. Na seznamu má prý zakladatel Manifesta Martin Barry už víc jak 20 zájemců z Berlína a Amsterdamu. Tak si dejte pin do své gurmánské mapky a těšte se na svou příští návštěvu Berlína.

Češi navrhli jeden z nejlepších barů na světě

Londýnskou Old Street zdobí netradiční barový podnik zvaný tayēr + elementary, spojující dva koncepty. Během dne můžete navštívit elementary a večer naopak tayēr. Podnik tayēr + elementary se mimo jiné umístil na druhém místě v žebříčku World’s 50 Best Bars, který každý rok vyhlašuje nejlepší bary po celém světě. Interiér podniku, který patří oceňovanému barmanovi Alexu Kratěnovi, má na svědomí právě české studio edit! architects. Dobrá práce!

Řízená degustace v Prosekárně

Už jste četli náš nový článek o Proseccu? Doplňte si znalosti (a hladinku) jeho řízenou degustací. Prosekárna degustace nabízí pro dva, ale i pro větší skupiny. Voucher si můžete zakoupit na kterékoli pobočce sítě a v elektronické podobě ho najdete i na e-shopu. Pěkný jarní dárek, co? Den matek a První máj již brzy.

Darujte přebytečné hotovky

Organizace Zachraň jídlo tvoří databázi pro darování hotových pokrmů. Provozujete-li závodní jídelnu, kantýnu či catering nebo charitu v Praze a stojíte o to darovat nebo přijímat přebytečné hotové pokrmy, které gastro podnikům zbývají na konci výdejní doby, přihlaste se. Pomůžete tím potřebným. 

Film & Breakfast: Poslední závod

Další brunch v kině Přítomnost pod názvem Film & Breakfast se prostře v neděli 27. března. Tentokrát bude servírován nový film Poslední závod s příběhem lyžařů Hanče a Vrbaty. Na výběr bude masový set či vege set. Kupte si lupeny včas.

Fresh je nejlepší od Goodloku

Goodlok je česká značka, která vyrábí coldpress zeleninové a ovocné freshe. V Praze si na dobrý lok můžete zajít do jejich vlastní kavárny a freshárny na Jungmannově náměstí. Nebo  vyzkoušejte revoluční systém objednávání přes Goodlok appku a nechte si jarní nabušené novinky poslat až domů či do práce.
👉 App Store
👉 Google Play

Vozovna Stromovka rozjíždí svůj jarní provoz

Od března opět otevírá standardní provoz pražská Vozovna Stromovka. Posedět tu můžete každý den od 11:00 do 19:00. A nejen to. Produkce připravila řadu zajímavých akcí. Už ve čtvrtek 23. 3. se těšte na živou hudbu s kapelou Hochimi & Zizi.

SPOLU & HLADOVÍ vyráží na HBO Max

HBO Max uvede v dubnu osmidílnou sérii s názvem Spolu & Hladoví. Hladoví budou herec Lukáš Hejlík a jeho dcera Klára Hejlíková. Tenhle cestopis vás vezme do světa gastronomie a nechá vás nakouknout do vztahu mezi tátou a dcerou. Tak si ho nezapomeňte přidat mezi oblíbené streamy. 

Foto: edit! architects, Nikolas Tušl, Brookfield Properties, Wolt, Barista roku – festival výběrové kávy, HBO Max