My ze Storyous jdeme k vám, dobré rady nesem vám. Prozkoumejte naši inspiraci na jedlé dárky a gastronomické zážitky pro vaše hosty a připravte si nadílku, na které si smlsne
i Anděl Páně.

Vánoční dárky. Každoroční dělání si vrásek nad nekonečným seznamem: ten má rád měkkouše, ten chce tvrďouše, ta miluje poukázky a tihle zase preferují dárky takzvaně obálkovou metodou. Každý to chce prostě jinak. Zeptám-li se sebe sama, co nejraději dostávám pod stromeček já, byla by to asi ta obálka s obnosem, za který si koupím dárek přesně podle svého vkusu. Když mi ale maminka naposledy dala jako dárek obálku se slovy: „Kup si něco hezkého na sebe“, odcházela jsem z shopping odpoledne s konzervičkou foie gras, kornoutem škvarků a platem vajec od šťastných slepic. No co už.

Kategorie jedlé dárky a gastronomické zážitky jsou prostě v něčem bezkonkurenční. Ba co víc, jsou skvělý prostředkem, jak zaujmout vaše stálé hosty i kolemjdoucí opozdilce, kteří nechávají vánoční nákupy na poslední chvíli. Tak omrkněte, jaká vánoční lákadla frčí na scéně a připravte se na příští Vánoce v plné parádě. Nebo klidně ještě na ty letošní.

Balíčky, balíčky, co to voní v nich

Cukroví, vaječňák, špek z komína, domácí pálenka, konzervy všelijakých náplní, koření, řemeslná čokoláda, slaďoučký likér z vašich dubových sudů, kompoty a nakládačky. Mám pokračovat, nebo už vesele plníte dárkové koše, krabice a dřevěné boxy? Sami přece víte, na co k vám hosté chodí mlsat. Tak jim to naservírujte rovnou pod vánoční stromeček. 

Půjdem spolu do kuchyně

Skvělým zážitkem jsou kurzy vaření a workshopy. Zákazníky při nich necháte nahlédnout do tajů „velké kuchyně“, prožijí u vás teambuildingové chvíle se svými blízkými či kolegy a jako třešničku na dortu si odnesou receptury na světová jídla. Okoukněte, jak to dělá Laboratorio nebo Pražský kulinářský institut. Pokud nejste přímo škola vaření, nezoufejte. I u vás v podniku se hosté mohou ledacos naučit. Třeba jak načepovat perfektní hladinku, jak připravit kváskové těsto nebo jak kreslit kávou do mléčné pěny jako profík.
Kuchyň a plac jsou jedno velké hřiště, tak nechte hosty, ať si hrají.

Štědrá večeře nastala

Štědrovečerní degustační večeře jsou ideální nabídkou pro bezdětné dvojice, které dávají přednost pohodové atmosféře a fine diningu v restauraci před tancem u pánve s horkým olejem ve vlastní kuchyni. Několikachodové sváteční menu plus párování s víny nabízí například The Eatery nebo Aromi, kde můžete ve stejném duchu prožít i silvestrovskou noc

Sváteční pokrmy od vánočky po bramborový salát klidně připravte i pro ty, kterým se jednoduše nechce vařit. Jen si u vás vyzvednou krabičky, které jim ušetří práci. 

Nesem vám předplatné

Předplatné časopisů a novin bývá vcelku populárním dárkem. Napadlo vás ale někdy, že se dá předplatit třeba i každoměsíční dodávka kvalitního vína či výběrové kávy? Vinné předplatné skvěle umí třeba ve Vinografu. K mání jsou předplatná podle období i podle kvality vína. Až ke dveřím tak obdarovaný vždy dostanete precizní výběr sommeliéra.
A stejně je to s předplatným na kávu. Stačí jen říct, na kolik měsíců a zdali zrna na espresso nebo filtr a zásilka už je na cestě. Inspirovat se můžete u pražírny Doubleshot, La Boheme nebo Father‘s. Ulehčete svým hostům cestu k tomu, co jim chutná. V dnešní době covidové jsou delivery služby obzvláště vyhledávané. 

Vouchery, vouchery přicházejí

Dárkové karty vždy potěší ty náročnější jedlíky. Nabídněte je buď v digitální podobě, nebo v papírové formě jako voucher. Dejte lidem možnost zakoupit kartu/voucher s určitou hodnotou nebo přímo na konkrétní zážitek. Tak třeba na metr piv, víkendový brunch, degustaci atd. Možností je u vás jistě až do aleluja. 

Jak si krásné, labužňátko

Nosí váš personál fajnová trika, mikiny, kšiltovky, zástěry a další kousky oblečení s brandingem vašeho podniku? Lidé milují oblékat se do barev svého týmu. Dejte jim šanci nákupu. Tuhle sekci vánočních dárku má vždy skvěle ošetřenou Ambiente. Nahlédněte do obchodu

Při vymýšlení vánočních dárků pusťte fantazii na volno. Získáte skvělý zdroj vedlejších příjmů a zaujmete své hosty. A jestli už letos přípravu vánoční nadílky nestihnete, podělte se alespoň o své řemeslo na sociálních sítích. Recept na houbového kubu či tutoriál na pletení vánočky lidé ocení vždycky. Krásné Vánoce.