8 nově otevřených podniků – prvotřídní steak a staronové zákusky od Ivety Fábešové

BON Fresh Ramen & Soba byznys Eaternia El Gaucho restaurant IF Café inspirace Iveta Fábešová Lagarto Lagarto Encore Le Terroir Bar Nově otevřené podniky nově otevřeno

S létem už se pomaličku loučíme, nově otevřených podniků ale přibývá jako hub po dešti. Nejspíš naposledy v tomhle roce si představíme nově otevřenou zmrzlinárnu, poradíme vám, kam zajít na nejlepší steak a kde před víkendem se sklenkou červeného trochu upustit páru. Nalákáme vás taky na posezení nad nejlepšími zákusky od mistryně cukrařiny Ivety Fábešové. Těšíte se na další tipy? Tak se připravte – začínáme.

El Gaucho Restaurant

Áve všem masožravcům! Pokud stále hledáte místo, kam zajít na skvělý steak, El Gaucho by mohla být vaše další volba. Restaurační síť si zakládá na hovězím mase prvotřídní kvality a jejím neskromným cílem je být “tím místem”, které si člověk vybaví, když se řekne dobrý steak. Na stejně dobré flákotě si pochutnáte v Hong Kongu, na Filipínách, v Thajsku, ve Vietnamu a teď taky v Praze ve Starém Městě.

Adresa: Dušní 4, Praha 1

vegan ice cream & coffee

Nemasožravce naopak potěší zpráva, že veganská jídelna Eaternia si přes léto otevřela okénko, ze kterého vydává zmrzlinu z čistě rostlinných surovin. Každý týden tu dostanete na výběr ze čtyř různých příchutí. Ty se pravidelně střídají, v nabídce ale většinou mívají od ovocných až po smetanovější lískový ořech nebo kokos, takže si tu bez problému vybere i každý všežravec. Jedinou stálicí na jejich lístku je šmoulová. Zaslechli jsme, že z ní dělají takovou místní specialitu – šmoulové affogato. 

Adresa: Nádražní 3, Praha 5

Le Terroir Bar

Skvělý gurmánský zážitek garantujeme v Le Terroir Baru. Víno tu umí skvěle nakombinovat se sýry, jambon persillé a dalšími delikatesami. Otevřeno tu mají od úterý po sobotu vždycky odpoledne, takže se sem chodí výhradně odpočívat po náročném pracovním dni nebo celém týdnu. Kdyby vám vnitřní stolečky nebyly dost dobré a venku na vás ještě nebyla moc velká zima, dejte si pár deci na venkovní lavičce.

Adresa: Kozí 5, Praha 1

Lagarto Encore

Víkendový odpočinek si užijete taky v Mostě. Místní jezero se rozšířilo o odpočinkový spot – kontejnerový pop-up s terasou, ze kterého vám celoročně vydají výběrovou kávu, zmrzlinu i alko a nealko drink. Co takhle udělat si malý výlet na sever Česka?

Adresa: Mostecké jezero, Most

IF Café ve Werichově vile

Těžko si na české cukrářské scéně představit člověka, jehož příběh je inspirativnější, než Ivety Fabešové. Iveta před několika lety se svým velkým cukrářským snem a smyslem pro detail odstartovala úspěšnou kavárenskou síť s propracovanými zákusky IF Café, kterou momentálně pod názvem IPPA Café vede její bývalý muž. Iveta se teď rozhodla pro čerstvý start a otevřela si nové, krásné místo ve Werichově vile, kde chystá zákusky čistě podle svého gusta. Přijďte ji podpořit a vychutnejte si uvnitř nebo na terase zlaté vejce, růži nebo některý z jejích dalších vyhlášených dezertů.

Adresa: U Sovových mlýnů 7, Praha 1

Skautský institut v Rybárně

Kousek od Werichovy vily na Kampě se otevírá druhá pobočka Skautského institutu – Skautský institut v Rybárně. Oficiálně zahajuje svoji sezónu tradiční uvítací akcí “Vyplutím” 5. září, už teď se sem ale můžete zastavit na kávu, limonádu nebo pivo. Po této otevíračce bude v provozu každý den od 10 do 22 a kávu tu můžete prokládat přednáškami, jógou, hudebním programem nebo tvůrčími dílnami. 

Adresa: U Sovových mlýnů 1, Praha 1

Kavárna 400 ASA 

Kávu se špetkou kultury si nově užijete taky v pražské smíchovské 400 ASA galerii. V prostorách bývalé trafostanice vám připraví skvělou kávu, kterou můžete zahájit zdejší fotovýstavu. Když byste náhodou chtěli prohodit pořadí a nejdřív vdechnout atmosféru dokumentárních fotek a pak až se občerstvit, žádný problém. Mají tu i víno.

Adresa: Kováků 32, Praha 5

BON Fresh Ramen & Soba na Letné

Bon Fresh Ramen & Soba, útulná restaurace, které se zaměřuje výhradně na japonské speciality Ramen a Sobu z těch nejlepších ingrediencí, otevřela svou druhou pobočku. Kromě pražských Vinohrad si k nim na jídlo budete moct skočit i na Letnou. A malý tip na závěr – pokud jste i vy jedním z těch beznadějných milovníků asijské kuchyně, rozhodně si nenechte ujít náš článek o nejlepších asijských bistrech v Praze.

Adresa: Milady Horákové 66, Praha 7