9 nově otevřených podniků – kam za dobrým drinkem, kávou a na pravý Vietnam

Ăn Quán Arthur’s pub Karlín Kancl Dejvice Kavárna 18g Liquid Office bar Nově otevřené podniky nově otevřeno Ragazzi Pizza Bar Typika Espresso Bar Úl bar

Cítíte tu vůni, která se line ze všech těch podniků, které poprvé otevřely dveře svým hostům? My ano, a proto vás tradičně provedeme výběrem těch nejvybranějších z nejvybranějších. Teď se jen modleme, ať nás zase brzy obšťastní jarní počasí a můžeme vyrazit na průzkum letních zahrádek všech nově otevřených podniků.

Úl bar

Adresa: Havlíčkovo náměstí 87, Havlíčkův Brod

Co to tu bzučí? Zaslechli jsme, že v Havlíčkově Brodě se otevřel Úl bar, kde vám pilné včeličky za barem a v kuchyni připraví nejen skvělé koktejly, ale taky španělské tapas a pinchos k zakousnutí. Račte si tu objednat třeba Bee Banger – drink postavený na rumu s meruňkovým shrubem (ovocný sirup, pozn. red.), grepovým džusem a zázvorovým pivem. Sklepní prostředí dodá vašemu drinku a jídlu ten správný šmrnc.

Arthur’s pub Karlín

Adresa: Křižíkova 27, Praha 8

Pro to, abyste mohli nasát atmosféru rušné irské ulice Temple Bar, si už nemusíte kupovat letenky na “zelený ostrov”. Stačí zajít do Arthur’s pub v pražském Karlíně a ochutnat všemožné irské i neirské specialitky. Kromě piva Guinness, po jehož zakladateli se jmenuje i celý bar, si tu můžete dát i české pivo z Únětického pivovaru, belgickou Stellu Artois nebo belgický Hoegaarden. Ochutnejte i koktejly na bázi whiskey, jako jsou Arthur’s One s medem a vlašským ořechem anebo Dubliner, ze kterého vedle irské whiskey nasajete také earl grey, tonic a angosturu.

Kancl Dejvice

Adresa: Eliášova 6, Praha 6

Kancl, ve kterém se po dlouhé šichtě v práci paří? Jeden takový najdete v pražských Dejvicích. Zajděte si sem po práci na jedno. Natočí vám tu Herolda, Vinohrady Liberator APU nebo Zichovec Kyseláč. Pokud si chcete zavzpomínat na staré dobré studentské časy, přijďte si sem každou středu užít některý z nejpopulárnějších drinků ve slevě. A pokud jste ještě nevečeřeli, dejte si tu farmářskou terinu nebo terinu s foiegras a čerstvým chlebem a křupněte si k tomu cornichorny.

Ragazzi Pizza Bar

Adresa: Krkonošská 17, Praha 2

Kousek podomácku přichystané Itálie, která vám udělá dobře na těle i duši, najdete v novém podniku v pražském srdci Vinohrad. A právě tady si můžete vychutnat italské dobroty – od poctivé křehké pizzy, kterou dělají i ve veganské verzi, až po degustační antipasti talíře se sýry, prosciuttem a olivami. K vínku a na menší hlad bodne mozzarella burrata anebo salát caprese. Zapijte tyhle dobroty šumivým Bosco dei Cirmioli Proseccem, bílým Pinot Grigio anebo červeným Il Casolare Rosso a užijte si s místní smetánkou příjemnou jarní atmosféru.

Kavárna 18g

Adresa: Hlavní třída 36B, Mariánské Lázně

“Lázeňskou” kavárnu 18g byste při svých toulkách Mariánskými lázněmi neměli minout. Patří totiž hrdým majitelkám Nikole a Martině, které o vlastní kavárně snily už od doby, kdy samy objevovaly kavárenské skvosty po celé republice. Tu svou si vymazlily k dokonalosti. Vlastními silami praženou kávu skvěle doplní zákusky domácí kvality. Stavte se u nich na kávu a cheesecake, mrkváč, nebo mechový dort.

Ăn Quán

Adresa: Dejvická 8, Praha 6

Jméno Jackieho Trana, podnikatele, který dal duši pražským podnikům Cafefin, Mazelab, Format a Botanica Coffee Truck už nejspíš všichni pražští kávoholici dobře znají. O něco míň jich už ale ví, že má taky bratra Mika, který s Jackieho pomocí otevřel Ăn Quán. Jde v podstatě o rodinný podnik, kuchyni totiž vládne maminka obou bratrů. Dorazte otestovat kousek pravého Vietnamu na oběd, večeři nebo snídani, kterou tu servírují po celý den. Kávu vám tu nachystají ze zrnek dánské pražírny La Cabra.

Liquid Office bar

Adresa: Pernerova 42, Praha 8

Signature koktejly, koktejlové stálice a výběrová káva od Nordbeans. Na tom všem si můžete pochutnat v karlínském baru, který je mladším sourozencem proslulého Hemingway baru na Starém Městě. Pokud rádi usrkujete své oblíbené GTčko, Mojito nebo jiný důvěrně známý drink, směle do něj. Pokud ale chcete trochu zaexperimentovat, zkuste například Bergamot London Buck – kombinaci ginu infuzovaného čajem Earl Grey, limetkové šťávy a zázvorové limonády.

Podnik, který se rozrostl o další pobočku:

Typika Espresso Bar Vršovice

Adresa: Kodaňská 24, Praha 10

Vršovický rajón rozšířil další podnik s výběrovou kávou a excelentními zákusky. Není to nikdo jiný, než mladší sourozenec oblíbeného Typika Coffee. I tady na vás kromě výborné kávy, na kterou jste zvyklí z Nuslí, čekají skvělé zákusky a snídaně. Tak kdy se stavíte na kafčo na stojáka nebo na sedáka?

Zdroj fotek: Úl bar, Arthur’s pub Karlín, Kancl Dejvice, Ragazzi Pizza Bar, Kavárna 18g, Liquid Office bar, Typika Espresso Bar Vršovice