8 nově otevřených podniků – sushi z Václaváku, káva z Vodafone PLAYzone Areny a druhá edice nejlepšího kebabu v Praze

Beanz Bistretto Dorado coffee Gemüse Corner Kebab 2 La Forme Bakery Nově otevřené podniky nově otevřeno Pifčo restaurant & pub Ústředna Depo Vodafone PLAYzone Arena

Padá na vás jarní únava, anebo jste nabití tím, že se venku konečně oteplilo? Ať tak či onak, pojďte si svou náladu zlepšit další porcí nově otevřených podniků. Schválně, jestli si z nich vyberete místo, kde strávíte zítřejší večer.

Beanz

Adresa: Václavské náměstí 23, Praha

Milovníci sushi, lounge a “fancy posezení” v centru města, tohle je informace přesně pro vás. Na pražském Václaváku se otevřel podnik, který vás bude bavit. Zavítejte sem, jestli se chystáte na večerní tancovačky do vedlejšího Duplexu, anebo chcete strávit večer v podniku, do kterého se nebudete stydět vzít svou drahou polovičku s celou rodinou. Pochutnejte si tu na variacích sushi setů a nechte se překvapit kombinací pečlivě sestavenou zdejším sushi masterem. Přiťukněte si sklenkou dobrého vína a na závěr si dejte “sladké sushi” z ovoce zarolované v čokoládě. Usměvavý, ochotný a pečující personál se bude o vaše potřeby s láskou starat po celý večer.

Bistretto

Adresa: nám. Soukenné 10, Liberec

Čerstvě otevřená kavárna v Liberci se přes rok chystala v prostorách obchodního centra Baťa. Stálo to za to. Jakmile do ní vejdete, na první pohled vás okouzlí svými minimalistickými interiéry propracovanými do posledního kelímku. Na druhý pohled si vás získá svou nabídkou a skvělou kávou, kterou pro ně na míru praží MIA Coffee. Majitelé by si přáli, aby Liberečané z dolní části města v kavárně objevili místo, do kterého budou chodit společně vysedávat (často) a vracet se do něj (taky často). 

Pifčo restaurant & pub

Adresa: Theinova 2, Praha-Čakovice

Pokud hledáte pohodovou restauraci mimo centrum Prahy, neváhejte vyrazit do pražských Čakovic, kde vám nachystají tu nejlepší nálož dobrot z celého světa. Dorazte k nim na grilovaná kuřecí křídla s bagetkou nebo roastbeef s hranolkami a domácím pikantním dipem. Jestli máte větší hlad, pak neváhejte a volte i předkrm v podobě grilovaného sýru Brie s medem a arménským ořechem nebo řecké taštičky Tiropitakia plněné sýrem Feta. Na dezert si vychutnejte vanilkový dort s italskými sušenkami Amaretti a Cantuccini. Každý den si taky jídla jejich denní nabídky můžete objednat online a nechat si je dovézt až domů.

Dorado coffee

Adresa: Betlémské náměstí 1, Praha

Naopak v centru Prahy se zastave na skvělou kávu. Usrkávejte tu v příjemné domácké atmosféře capuccino, americano nebo espresso z kolumbijských zrn. Osvěžte se sodovkou, jablečným moštem nebo limonádou DO:PUSY. Stejně vám bude chutnat i prosecco Rosé Mille Bolle či Spago Colli. Zpříjemněte si odpoledne nad kávou také makronkami, brownies nebo koláči. K večeru vám k chuti přijdou kolumbijské empanadas, tamalitos, anebo teď tak populární churros.

Vodafone PLAYzone Arena

Adresa: Roztylská 19, Praha (OC Westfield Chodov)

Otevření tohoto podniku potěší obzvláště milovníky esportu a jejich méně nadšené partnery nebo partnerky. Zatímco vaše drahá polovička hraje hry, což takhle si zajít na kávu do místního baru? Případně můžete čas trávit společně a při večeři sledovat esportový zápas. A co dobrého vám tu nabídnou? Načepují vám tu alko i nelako pivo a k tomu vám nachystají třeba burgery, sandwich s krůtím masem nebo pastrami. Jako přílohu doporučujeme ochutnat domácí hranolky. Do celé nabídky můžete nahlédnout tady.

Ústředna Depo

Adresa: Presslova 14, Plzeň

Plzeňská Ústředna Depo je místo, kde se děje káva, jídlo i kultura. Sídlí v místním areálu Depo 2015 a hosty láká na posezení nad italskou kávičkou, vínečkem či pivíčkem. Pochutnáte si tu ale i na denním menu. Každý den vám dají na výběr z polévky a tří jídel, dvě z nich v masové i bezmasé verzi. Po kávičce si odskočte na kulturu. V květnu se tu chystá třeba Depo Street Food Market nebo festival arabské kultury Arabfest. Každou středu vás čeká také tančírna Swingový středek. Celý květnový program si prohlédněte tady.

Podniky, které se rozrostly o další pobočku

Gemüse Corner Kebab 2

Adresa: Rumunská 26, Praha

Fronty na kebab se budou tvořit i na pražském Ípáku. Gurmáni žijící v centru Prahy můžou zajuchat, že po pátečních propařených nocích to budou mít na nejlepší kebab o kousek blíž. Gemüse Corner Kebab totiž otevřel druhou pobočku na rohu Londýnské a Rumuské ulice. A pokud jste ještě neměli tu čest své chuťové buňky seznámit s tímto Berlínem inspirovaným kouskem, rozhodně byste to měli napravit. Famózní zážitek s poctivým podomácky připraveným masem vám tu naservírují do chlebových sendvičů, placek nebo do boxu s rýží a navrch ho ozdobí pořádnou porcí zeleniny. Na své si přijdou i vegetariáni s bezmasou verzí s falafelem nebo halloumi.

La Forme Bakery

Adresa: Krkonošská 14, Praha

La Forme Bakery otevřelo v Krkonošské nové místo jako stvořené pro posezení nad croissantem, danish pastry, čokorolkou a dobrou kávou. Kavárna vás ale okouzlí hlavně svojí poklidnou atmosféru. Pokud hledáte tip na to, kde si dosyta užít sobotní brunch a nechat svou tvář pohladit jarním slunkem, tohle místo si rozhodně zapište.


Foto zdroj:
Beanz, Bistretto, Pifčo restaurant & pub, Dorado coffee, Vodafone PLAYzone Arena, Ústředna Depo, Gemüse Corner Kebab