8 nově otevřených podniků – od Mexika, přes britské bistro až k tradičním českým koláčům

Bistro Topinka Kolacherie Nově otevřené podniky nově otevřeno Vinograf

Kam se vydat zchladit v horkých dnech? A kde vám naservírují to nejlepší z české i světové kuchyně? Vybrali jsme pro vás povinné zastávky letošní letní sezóny.

Red Pif

Adresa: Nádražní 23, Praha 5

Kdysi profláklý podnik, který od roku 2010 fungoval na pražském Starém Městě v ulici U Dobřenských, své hosty přivítal na novém místě na pražském Andělu. Změnily se sice jejich prostory, ale koncept, který spojuje francouzskou gastronomii, víno a plzeňské pivo, zůstává stejný. Zajděte si sem večer na sklenku vína či piva a zakousněte i něco malého k jídlu. Víno skvěle doplní výběr francouzských sýrů s domácí marmeládou nebo Tarte Provençal — rajčatový koláč s marinovanými paprikami, cibulí a olivami.

Matoka Cheesesteaks

Adresa: Poděbradská 593, Praha 9

Matoka Cheesesteaks se usídlilo na dalším místě v Praze. Že jste ještě nezkoušeli jejich chilly cheesesteak a vlastně vůbec nevíte, o co přicházíte? Co byste řekli na parádní trhané hovězí maso zasypané sýrem a zapečené v housce? Pokud máte extra hlad, přidejte si k nim hranolky a zaručujeme vám, že celá tahle chuťová kombinace vás dostane do kolen. A pokud nemáte zrovna chuť na cheesesteak, dejte si tu třeba jen klasický burger, vedle rozhodně nešlápnete.

Kolacherie

Adresa: Celetná 27, Staré Město

Skočte si pro sladký nebo slaný koláček upečený dle tradic české receptury do nové pekárny v centru Prahy. Do druhé ruky čapněte výběrovou kávu připravenou ze zrn pražírny Kafe Francin a nasnídejte se touhle dobrotou v práci, na lavičce v parku, anebo, pokud nespěcháte, ještě chvíli zůstaňte sedět přímo v Kolacherii. Pochutnáte si tu na klasických borůvkových, makových nebo meruňkových koláčích, koláčích s dvojitou náplní nebo na frgálech.

Alebrijes Cocina Mexicana

Adresa: Žitomírská 10, Praha 10

třetí pobočku s autentickou mexickou kuchyní otevřeli tři sourozenci v pražských Vršovicích. Bratři se kouzlu mexické kuchyně učili od své maminky v Mexico City a rozhodli se ho přenést do podniků v centru Prahy. Každý do konceptu vnáší své osobní zkušenosti – s vařením, mícháním koktejlů a také tvorbou fotek a videí. Zastavte se sem načerpat mexickou atmosféru nad talířem tacos, fajitas, enchiladas nebo nad margaritou doplněnou o nachos.

Bistro Topinka

Adresa: Rooseveltova 33, Český Krumlov

Obdivovat krásy Českého Krumlova a ještě si pochutnat na dobrém jídle? Zajděte si na snídani, brunch nebo večerní drink do Bistra Topinka a pokochejte se krásným výhledem. Svou nabídku staví jak jinak než na opečeném chlebu – topince či toastu, ale pošmáknete si tu taky na výborných snídaních, které vás zasytí na celé dopoledne – zkuste třeba jejich omeletu nebo ovesnou kaši. Každý den si tu pochutnáte také na specialitě a polévce dne.

Noodle Bar

Adresa: Lipanská 2, Praha 3

Na Žižkově otevřel další asijský podnik, který se specializuje na vietnamskou kuchyni. Zaskočte si sem na Bun bo Nam Bo nebo jeho variantu s kuřecím Bun Ga Nam Bo. Ale nebojte se očima na jídelním lístku zamířit i na tradiční vietnamská jídla, která dost možná neznáte. Zkuste například Bun Tron Xa Xiu – rýžové nudle s vepřovým masem, zeleninou, mungo klíčky a smaženou cibulkou. Nebo se zakousněte do Bun Thit Nuong – grilované vepřové krkovice. Schválně, jak rychle tu najdete nového oblíbence.

The Door Vimperk

Adresa: Vimperk I 122, Vimperk

V areálu bývalého pivovaru ve Vimperku vyrostl nový koktejlový bar. Vznikl pod rukama dvou kamarádů –  Pavla Žďárského a Zdeňka Mráze, kteří se rozhodli své pracovní zkušenosti přetavit ve společný projekt. The Door zatím funguje v omezeném provozu od pondělí do soboty od 18 do 22 a intenzivně se tu dolaďují poslední detaily. Už teď tu ale můžete ochutnat jejich signature drinky Šumava Spritz nebo Snickers Old Fashioned. Koktejlovou nabídku plánují obměňovat zhruba každé dva týdny podle sezónních ingrediencí a už brzy ji rozšíří také o výběr piv z minipivovarů.

Vinograf

Vinograf překlenul hranice Prahy a otevřel svou první pobočku v Ostravě. Princip zůstává stejný – můžete sem dorazit posedět na skleničku a tapas bokem, anebo si vybrat láhev či krabici vína s sebou. Nabídku vín a tapas si projděte na jejich webovkách.

Zdroje fotek: Red Pif, Matoka Cheesesteaks, Kolacherie, Alebrijes Cocina Mexicana, Bistro Topinka, Noodle Bar, The Door Vimperk, Vinograf