7 nově otevřených podniků – nové kavárny a japonský dezert poprvé v Česku

amuni kro bistro Nově otevřené podniky the miners coffee

Co takhle odstartovat den pořádnou dávkou inspirace a porozhlédnout se po tom, co dělá vaše konkurence? I v červnu jsme pro vás pečlivě pečlivě prozkoumali gastronomické nováčky a vybrali jsme sedm zástupců, které bychom vám rádi představili o něco blíž. Tak začneme?

The Flat cafe

Kousek britské elegance se ukrývá v pražských Vršovicích. Jako doma si tu pod dohledem jejího veličenstva můžete každé dopoledne dopřát tradiční anglickou snídani, poctivou omeletu ze tří vajec s cheddarem nebo, pokud preferujete začít ráno něčím “lehčím”, cereálie zalité jogurtem. Stavit se ale můžete i odpoledne na “earl grey” o páté se zákuskem dle týdenní nabídky nebo večer na sklenku prémiového ginu či londýnského ALE.

Kro bistro & bar

Novým přírůstkem do “Kro rodinky” podniků je Kro bistro & bar, který v červnu otevřel v pražském Karlíně. Pohodovou letní atmosféru si na jejich zahrádce nejlépe vychutnáte s některým z jejich signature drinků v ruce a grilovaným kuřetem na talíři. Není to samozřejmě to jediné, co tu nabízejí, ale abyste pečlivě prostudovali jejich menu, doporučujeme vydat se sem na průzkum. Vyrazte sem kterýkoli den mimo neděli – to byste tu neobjevili nic jiného, než zavřené dveře podniku.

Amuni Gelato

Restaurace Amuni, která své menu zakládá na tradičních italských recepturách se rozhodla rozšířit svůj sortiment o dezert, kterému jen málokdo odolá – pravé italské gelato. Jahodovou, čokoládovou, pistáciovou nebo vanilkovou verzi vám tu naservírují do kornoutku i kelímku, ke stolu i s sebou, jak jen si budete přát. Bon appetit! 

The Miners Coffee Bořislavka

The Miners Coffee otevřelo svou úplně první pobočku mimo centrum Prahy a usídlilo se v obchodním centru Bořislavka. I když až do září fungují v testovacím provozu a na oficiální otevíračku si ještě počkají, na kafíčko dle vlastního výběru se k nim můžete zastavit už teď.

Smyčka Espresso bar

Nedaleko pražské Bořislavky a mimo ruch obchodního centra zajděte otestovat výběrovou kávu do podniku mladého nadějného kavárníka. Přemýšlet o vlastní kavárně začal už v prváku na střední, kdy spoustu času strávil brigádničením za kávovým mlýnkem. Minulý rok v listopadu si vyhlídnul prostory a další měsíce v nich trávil každou volnou chvíli, aby ji vlastníma rukama předělal k obrazu svému. První hosty ve svém podniku přivítal jen pár dnů po maturitě. Kromě inspirativního příběhu majitele Smyčky a dobrého espressa či batche ze zrn z Candycane Coffee nebo Kavárny Pražírny si tu večer užijete taky ve společnosti sklenky lokálního vína z Alsaska.

Da Pietro Grill 

Plzeňský Da Pietro Grill se stejně jako jeho déle fungující “starší sestra” Pizzeria Da Pietro specializuje na Neapolí chutící jídla. Na fritované pokrmy jim v kuchyni nezbýval prostor, což je přivedlo k nápadu otevřít si druhou restauraci. Dělají tu hlavně poctivé burgery z áčkového masa, domácích nadýchaných housek a farmářské zeleniny. Da Pietro Grill funguje na principu otevřené kuchyně, takže má každý host ideální možnost po očku sledovat kuchaře u přípravy jídla a usrkávat u toho skleničku naturálního vína nebo domácí limonády.

Mochi by Motiko

Pokud se při horkém letním dni toužíte zchladit něčím originálnějším, než je zmrzlina, vyzkoušejte mochi – kuličky z rýžového těsta plněné zmrzlinou, ovocem, ořechy a čokoládou. Měkkoučké mochi, které má dvou tisíciletou tradici v Japonsku je momentálně největším hitem v USA, ale nejspíš to nebude dlouho trvat a získají si celý svět. Tenhle malý kousek štěstí vám u nás naservírují na prodejně v pražském obchodním centru Nový Smíchov. Vyrazíte ochutnat? My rozhodně ano.