7 nejlepších asijských bister v Praze

asijská bistra inspirace nejlepší asijská bistra nejlepší asijské restaurace v Praze

S cestováním je to pořád trochu na štíru, tak proč se nevydat aspoň na gastronomickou výpravu po Asii v Praze. Sestavili jsme pro vás proto žebříček podniků, které vás po pár soustech přenesou do zemí smažených závitků, ramenu nebo sushi. Vyhladovělý člověk = nepříjemný člověk, vybírali jsme proto výhradně pražská bistra, kde vám jídlo naservírují do desítek minut.

Teplá Kačka

Teplá Kačka, to je streetfoodový mix čínských a japonských specialit v podání týmu českých kuchařů. Kuchyni tu vede zkušená šéfkuchařka Lucie Bártová, která slibnou kariéru v IT vyměnila za kulinářskou praxi a později si založila vlastní bistro, které spolu se svými kolegy zrekonstruovala vlastníma rukama. Nešlápnete vedle, když si tu dáte kachnu v jakémkoli provedení – s rýží, v čínské placce nebo v knedlíčkách – jak už název bistra napovídá, mezi hosty je absolutním favoritem. Dalšími oblíbenci jsou bůček bowle nebo zmiňované knedlíčky v nejrůznějších variantách: kachní s čínskou pažitkou, křupavé hovězí s citronovou trávou a shumai – otevřené vepřové knedlíčky s krevetou nebo vegetariánské koriandrové s citronovou trávou. Pokud byste se snad nemohli mezi všemi těmi dobrotami rozhodnout, dejte si kombo menu a ochutnejte od každého trochu.

Adresa: Šternberkova 19, Praha 7

Yoshihashi Sushi

Kus japonské kuchyně přijďte ochutnat do rodinného podniku Yoshihashi, kde vám naservírují sushi z těch nejlepších ingrediencí – rybu, rýži i zeleninu vybírají z důvěrně známých zdrojů a recept do sushi rýže si pod pokličkou uchovává zdejší sushimaster. Kdybyste snad sushi neholdovali, vyzkoušejte některou z dalších japonských specialit: smažené krevety, grilovanou hovězí svíčkovou s yakiniku omáčkou nebo třeba smažené vepřové po Japonsku. K jídlu si můžete vybrat z různých druhů typicky japonských nápojů – připraví vám tu všechno od saké a sochu až po limonády nebo pivo.

Adresa: Rámová 4, Praha 1

bento café & bistro

Asijským chuťovým světem procestujete s bento café & bistro. Momentálně má pro své hosty připravenou speciální akci, při které je v průběhu týdne seznamuje s typickými jídly různých asijských zemí – dáte si tu indickou Tikka Massala, korejský Bibimbap nebo vietnamskou Saigonskou zlomkovou rýži s Tonkatsu. Na stálém menu zase najdete ramen, závitky nebo Bun Bo Nam Bo. Čas od času tu pro své věrné strávníky uspořádají i akční nabídky, jako happy hours s 10 % slevou na celou útratu nebo rozdají kartičky k věrnostnímu programu, který hostům dává jedinečnou šanci vychutnat si pár porcí svých oblíbených jídel zdarma.

Adresa: Komunardů 13, Praha 7

Cà phê

Do Vietnamu vás zanese holešovická Cà phê. Nenechte se zmást názvem, který by snad mohl naznačovat, že v podniku servírují jen kávu. Celý den se tu totiž podávají taky vietnamské speciality, jako jsou smažené závitky, vietnamské rizoto nebo mangový salát se sušeným hovězím. Mezi 11 a 14 taky stihnete denní menu o víkednu zase celodenní brunch. I když jídlo s sebou dostanete v Cà phê taky, my doporučujeme vychutnat si ho přímo v podniku. Pohladí vás květinami vymalované zdi a doplňky jako Buddha nebo čerstvé květiny vás přesunou zpátky do teplých krajů. Pro velký úspěch bistra už majitelka Le Bao Ngoc v Praze otevřela i sestru podniku, Metok, kde kromě květin na stěnách a stolech květiny taky vážou.

Adresa: U Průhonu 9, Praha 7

Nhà hai hành

Česko-vietnamskou atmosféru přijďte načerpat do rodinného bistra Nhà hai hành. Patří majitelům Tomášovi a Tiny, které spojuje nejen společné podnikání, ale i láska – k vietnamské kuchyni i k sobě navzájem. Pro své recepty i způsob stolování se inspirovali přímo při cestách po Vietnamu, odkud majitelka pochází. Do Čech si s sebou přivezli důležitou inspiraci – společná večeře je tam formou utužování rodinných a přátelských vztahů a rozhodli se proto, že tento způsob stolování přenesou i do svého podniku. Jídla si u nich proto vychutnáte v tradičním vietnamském podání, rozdělené do několika mističek, ze kterých si nabíráte a sami si vietnamské pochoutky mixujete na talíři. 

Adresa: Drtinova 20, Praha 5

Yami Sushi Bistro

V Yami Sushi Bistru si sushi sestavíte podle svých představ. Začněte tím, že si vyberete rolku, naplníte jí lososem, tuňákem, krevetami nebo jakoukoli jinou rybou, přidáte omáčku nebo sypání a můžete se hned pustit do jídla. Samozřejmě máte možnost si vybrat i z předpřipravených sushi setů a dalších jídel, jako jsou Miso polévka, polévka s udon nudlemi nebo ochutnat korejský Bibimbap a Chirashi. Ale nebyla by škoda nepopustit uzdu svojí fantazii?

Adresa: Dlouhá 39, Praha 1

Taiko

Žižkovská Taiko restaurace se specializuje na japonskou kuchyni a pochutnáte si u nich hlavně na různých variacích ramenu – vepřovém, kuřecím nebo zeleninovém. Ale nenechte se odradit ani od dalších specialit japonského street foodu, jako jsou smažené knedlíčky yaki gyoza, kim chi, wakame salát. Skvělou sladkou tečku momentálně dotvoří matcha-yuzu cheesecake nebo vylepšený white russian. Pokud by na vás pro sezení na terase bylo pořád příliš velké teplo, usaďte se do vnitřních prostor, kde je místa dost pro všechny.

Adresa: Husitská 63, Praha 3