7 (gastro) tipů, jak podpořit Ukrajinu

Arthur's Pub Crème de la Crème jak pomoct Ukrajině Kafe Kiosek kro bistro Kro Kitchen Storyous Yes kafe

Bláznivá doba si žádá rázné odpovědi. A pár bláznů do gastra spojilo síly, aby našlo podporu pro Ukrajinu. Inspirovaly je k tomu příběhy jejich kolegů a známých Ukrajinců, které denně potkávají v kuchyni nebo po šichtě u piva. Do kterých sbírek můžete přispět i vy, třeba jen koupí kávy?

Zapojte se do sbírky od Chefs Night (celé Česko)

Sdružení Chefs night se snaží sbírkou pro Ukrajinu oslovit celou českou gastro scénu. Cílí s ní na každého, ale nejvíc na ty, kteří jsou v bezprostředním kontaktu s ukrajinskými zaměstnanci v restauracích a kavárnách. Přispět do sbírky můžete nejen jako gastro provozovatel, ale i jako soucitný jedinec. Přihodit můžete od 100 až do 2000 Kč. Vybraná částka zamíří na podporu SOS Ukrajina od Člověka v tísni.

V Kro Kitchen a Kro bistro & bar se zahalují do ukrajinských barev (Praha)

V Kro Kitchen a Kro bistro & bar můžete Ukrajinu podpořit hned dvěma způsoby. K dokonalosti tu vyladili vareniky s vepřovým masem a navíc do nabídky zařadili žluto-modrý drink shooter Free Ukraine. Výtěžek z prodeje obojího také poputuje na účet SOS Ukrajina od Člověka v tísni.

Pro sušenku do Yes kafe / studio (Praha)

Také Yes kafe / studio se přidalo ke kavárnám, které přispívají na ukrajinské konto Člověka v tísni. Za 50 Kč si u nich můžete koupit “dobročinné cookie”, kterým přispějete na podporu Ukrajinců. Tak až půjdete na pražskou Letnou, nezapomeňte se zastavit pro cookie a kávu.

Do Kafe Kiosku na kávu pro Ukrajinu (Praha)

I v Kafe Kiosku můžete koupí kávy přispět na sbírku SOS Ukrajina člověka v tísni. Dejte si ke své oblíbené kávě také kávu virtuální za cenu 65 Kč a udělejte dobrý skutek. Virtuálních káv si můžete nakoupit kolik jen chcete a celý výtěžek z Kafe Kiosku poputuje také na konto Člověka v tísni.

V Arthur’s Pub vaří ukrajinský boršč (Praha)

Do Arthur’s Pub si můžete 2. března přijít pro ukrajinský boršč. Dostanete ho výměnou za zdravotnické vybavení, které vybírají na podporu Ukrajiny. Doneste obvazy, náplasti, volně prodejné léky, hygienické potřeby, deky nebo dětské potřeby a vychutnejte si porci tradiční ukrajinské polévky.

Dobročinná zmrzlina v Creme de la Creme (Praha)

3. března  se stavte na svou oblíbenou zmrzlinu do Crème de la Crème. Tržba z celého dne půjde na pomoc Ukrajině. Zmrzlinová síť, stejně jako jiné podniky, předá peníze do fondu Člověka v tísni.

Ubytování na Hotelu Zámečku Janovičky (Královehradecký kraj)

V Hotelu Zámečku Janovičky v Královéhradeckém kraji se rozhodli pomoci nabídkou ubytování pro prchající Ukrajince s dětmi. Vy jim můžete přispět dovážkou oblečení, hygienických potřeb, dek, rychlovarných konvic a dalších potřeb pro denní život. Zavést jim to můžete přímo na zámek, kdykoli budete mít cestu kolem.

To jsou podniky, ve kterých sbírky pořád ještě probíhají. Před pár dny ale například víkendové spropitné věnovalo na pomoc Ukrajině také Cafe Letka. Bistro Mezi Srnky zase na pomoc Ukrajině věnovalo nedělní dýška. Síť kaváren Mamacoffee na konto Člověka v tísni poslala celou nedělní tržbu.

Máte tipy na další podniky, které podporují Ukrajinu? Napište nám.