6 podniků, které se začátkem roku 2022 rozrostly o další pobočku

Kafec Mezi Srnky 2 Náš chléb Nově otevřené podniky nově otevřeno Poke Stars Ruds Pizza

Není nad to jít si posedět do podniků, o kterých víte, že se o vás postarají s láskou a péčí, na kterou jste zvyklí. Přinášíme vám proto bonusovou edici podniků, které v roce 2022 otevřely novou pobočku. Schválně, jestli mezi nimi najdete i svého favorita ve zbrusu nové lokalitě.

Mezi Srnky 2 Smíchov

Arbesovo náměstí 7, Praha 5

Chcete si dát k snídani něco nečekaně chutného? Zajděte si do nových Srnek na Andělu a objednejte si lívance se slaninou, které si budete chtít dávat zas a znovu, stejně jako já. Stejně příjemně překvapeni budete nejspíš po ochutnávce další čerstvé novinky – batátového smoothie bowl s tahini granolou a ve víně pošírovanou hruškou. Pokud se při výběru jídla raději držíte při zemi, zvolte něco klasičtějšího, jako je třeba brownie. Jestli ale nejste snídaňový ani brunchový typ, můžete se tu zastavit i na oběd.

Forky’s Ostrava

Smetanovo náměstí 10, Ostrava

Čistě rostlinná síť veganských podniků původem z Brna otevřela první pobočku v Ostravě. Ta se stala devátým místem, které šíří bezmasou vizi majitele Luboše Vidličky. I tady si pochutnáte na “pokečkách”, rostlinných burgerech, kebabu nebo plněných veganských knedlících.

Poke Stars (by Imperial Sushi)

Cimburkova 10, Praha 3

Imperial sushi se rozšířilo o další koncept zaměřený na poke. Nechte si ho připravit přímo v nové žižkovské pobočce, anebo si poke nechte dovézt domů či do práce. Vybírat lze z lososové varianty s mrkví, okurkou, avokádem a nezralými sójovými boby edamame, z tuňákové verze nebo poke s krevetami. Pokud se stále nemůžete rozhodnout, pak zvolte variantu s tuňákem a lososem dohromady.

Ruds Pizza

Pražská 5, Plzeň

V pořadí třetí pobočku s fantastickou pizzou v Plzni otevřel začínající podnikatel Rudy Kolndrekaji. V době pandemie pekl pizzy doma pro své známé, později se rozhodl spustit ostrý provoz a dostat svůj vymazlený produkt mezi lidi. Kromě klasiky v podobě Margherity, Capricciosy nebo Salami si u něj můžete dát i pár speciálních druhů. Vyzkoušejte například pikantní Rud’s Chef na rajčatovém základu s gorgonzolou, dvěma druhy salámu, olivami, žampiony, feferony a mozzarellou nebo Chicago style se třemi druhy sýra, salámem, chorizem a cibulí. Rudy má vedle výborných pizz také jeden velký sen – se svou pizzou chce udělat díru do světa, rozšířit svůj provoz o dalších 10 poboček a přetvořit tak svůj podnik ve franšízu. Už brzy vám o něm řekneme víc.

Kafec

Korunovační, Praha 7

Česká kavárenská síť Kafec se rozrostla o pobočku v Praze. Čím je Kafec výjimečný? Výběrovou kávu si praží sami a k tomu servírují wafle, jejichž finální podobu si můžete vytvořit zcela sami. Je jedno, jestli si vyberete klasickou nebo bezlepkovou variantu a zalijete ji jahodovou či borůvkovou omáčkou, čokoládou anebo karamelem. Tady vedle nešlápnete.

Náš chléb

Náš chléb rozhodně nezahálí ani v novém roce. Novou pobočku otevřel v Lázních Bělohrad, Ruprechticích, Liberci a ve Vrchlabí. Co dobrého vám tu napečou? Ochutnejte nejnovější Tyrolský chléb nebo si sem skočte pro žitný či borodinský. Na mlsné jazýčky tu čekají koláče s povidly, tvarohem a sezónním ovocem.