6 eggcelentních tipů, jak si přes Velikonoce vykoledovat vyšší tržby

Neberte před Velikonocemi do zaječích. Máme pro vás pár kreativních tipů, které tohle sváteční období promění v zákaznické žně.

Svátky jara se blíží a mnoho restauratérů přemýšlí, jak je uchopit. Zavřít, nebo nechat otevřeno? Za nás určitě nechat otevřeno a pořádně vytunit nabídku. Mnoho lidí, podobně jako na Vánoce, totiž hledá cestu, jak si přes svátky ušetřit práci s vařením a nakupováním. Proto jsou Velikonoce ideální šancí, jak je přitáhnout do podniku. A co na ně funguje?

1) Vyblbněte se s velikonočním menu

Mazance, jidáše, jehněčí kotletky, šunka, vejce ve všech formách úpravy, hrášek a spoustu další zeleně vám v menu udělá velkou parádu. Pokud chcete jít ještě dál, omrkněte, co na Velikonoce frčí v kuchyních našich zahraničních sousedů. Uspořádejte hostinu v jižanském stylu nebo celé velikonoční období zahajte palačinkovým dnem, jako to dělají v Americe.

A protože Velikonoce jsou metaforou roztomilosti – vzpomeňte si na všechna ta miniaturní kuřátka – zkuste na menu zařadit
mini varianty oblíbených pokrmů. Mini profiterolky, větrníčky, burgříčky, tataráčková hnízdečka s křepelčími vajíčky. Prostě si trochu ulétněte.

2) Uspořádejte velikonoční brunch

Pokud budete během svátečního období řešit nedostatek personálu z důvodu dovolených, usnadněte si přípravu složitého menu tematickým brunchem. Ušetříte energii v kuchyni a hostům nabídnete příjemný zážitek. Brunch můžete nakopnout i extra nabídkou zajíčkovských drinků, protože rozhopsaný zákazník je dobrý zákazník. Co třeba mimosa, piňa colada? Nezapomeňte však na děti.

3) Připravte koledu pro nejmenší

Mít na Velikonoční pondělí v záloze aktivity pro děti je skvělý způsob, jak přilákat celé rodiny. Zařaďte na program hledání velikonočních vajíček, připravte koutek, kde se dětmi zabaví jejich malováním a nakupte drobné cukrovinky do koledy. Zkrátka, ať je pro ně návštěva vašeho podniku co nejvíce eggciting. 

4) Zasoutěžte si na Instagramu

Pro velké koledníky můžete už v předsvátečním čase uspořádat na sociálních sítích velikonoční soutěž. Třeba o drink zdarma nebo právě o místo na vašem velikonočním brunchi. Pokud vás právě teď popadla panika, že nevíte, co bude tématem soutěže, tady je tip: požádejte fanoušky, ať se s vámi na sockách podělí o své velikonoční přípravy nebo o selfíčko. Vymyslete unikátní #hashtag a ze sdílených příspěvků pak vyberete výherce. 

5) Udělejte velikonoční fotokoutek

Máte-li v podniku kousek prostoru navíc, připravte pro hosty fotokoutek vybavený velikonočními a jarními blbinkami, ve kterém se lidé sami blýsknou. Můžete si na to sjednat i profislužbu. Tým Smileboxu vždycky rád přijede a o vše se postará. 

6) Vyhrajte si s výzdobou

Pokud je někdy v roce čas vyndat dekorační zajíčky a jarní osení, tak právě teď. Ale nepřežeňte to. Zkuste být elegantní, minimalističtí. Na stoly dejte vázičky s jarními kvítky, na dveře velikonoční věnec, zkrátka použijte to, co působí svěžím a radostným dojmem a co dokonale padne do oka velikonočním davům.