6 digitálních nástrojů, bez kterých se neobejdete 

business chytré technologie jídlo s sebou objednávání a placení přes QR kódy OneMenu OneMenuQR provoz sociální sítě takeout věrnostní program

Dnešní doba si v gastronomii žádá řešení, na která se můžete spolehnout. Digitální nástroje vám pomůžou spoustu procesů zjednodušit, urychlit a taky zpřehlednit. Když do nich zainvestujete, ve výsledku se vám to zhodnotí vyššími tržbami a rychlejším růstem vašeho podnikání. Bez kterých chytrých technologií se dnes úspěšný podnik neobejde?

Online menu

Hezky, jednoduše a přehledně uspořádané menu je to, co prodává. A co je momentálně nezbytná nutnost? Online menu. Nejen, že ušetříte na nákladech na výrobu papírového menu, ale zároveň ho využijete třeba pro objednání pomocí QR kódů nebo jídla pro rozvoz. Jako bonus k jídlům v online menu jednoduše přiřadíte obrázky, které pomohou nerozhodným hostům, aby si u vás vybrali. Obzvlášť tím potěšíte turisty nebo starší návštěvníky, kteří jsou v prostředí moderní gastronomie tak trochu ztracení.

Bezkontaktní objednání pomocí QR kódů

Čekání, čekání, všechny hosty odhání. Přiznejme si to, nikdo z nás nechce v restauraci čekat na jídlo příliš dlouho. Jídlo, které obsluha donese ke stolu s úsměvem chutná prostě lépe. Co takhle ušetřit si trochu času pomocí chytrých technologií? Nechte hosty, aby si objednali naskenováním QR kódu z vašeho online menu. Na vás stále zůstane příprava jídla a servis. Jen už nemusí být tak uspěchaný. O všech výhodách objednávání a placení pomocí QR kódů jsme už psali v jednom z předchozích článků.

Možnost online objednání a rozvoz

Vaši hosté chtějí mít možnost nechat si od vás dovézt jídlo také domů, i když je zrovna teď častěji vídáte u svých stolů. Nezapomínejte, že až 82 % zákazníků si objednává jídlo přímo z webu restaurace, kam je skoro povinnost tlačítko pro online objednání umístit. Vyvíjet vlastní objednávkové řešení je ale poměrně nákladné a většině podniků se nevyplatí. S OneMenu dostanete do rukou veškeré nástroje, se kterými vy naložíte, jak potřebujete. Ideální je přidat odkaz na online menu i na další své online kanály, třeba na sociální sítě. Nezapomeňte taky, že až 92 % zákazníků vyhledává menu na Googlu – i tam byste měli umístit tlačítko pro online objednání. 

Pokladní systém a sledování nejdůležitějších čísel

Víc než kdy dřív se vyplatí sledovat a vyhodnocovat informace o vašem podniku. Je to způsob, jak můžete snadno zefektivnit služby a přiblížit nabídku vašim nejčastějším hostům. Sledujte například vývoj svých tržeb, nejprodávanější položky na menu, nejoblíbenější a naopak nejméně oblíbenou návštěvní dobu. Pokud zjistíte, že se u vás pro kávu hosté moc často nezastaví mezi 14 a 15, nasaďte na tuhle hodinu speciální nabídku. Co třeba připravit happy hour na vybrané druhy káv a přihodit k nim něco sladkého zdarma?

Digitální věrnostní program

Ty nejvěrnější zákazníky pravidelně odměňujte slevami, jejich oblíbenou kávou nebo drinkem zdarma. Vídáte ve svém podniku několikrát do týdne staré známé tváře? Ukažte jim, že si jejich přízně vážíte a nabídněte jim, aby se zapojili do vašeho věrnostního programu. Zákazníky, kteří vám dají povolení k zasílání marketingových novinek na mail, navíc pravidelně můžete oslovovat také se sezónními nabídkami nebo akcemi, které u vás v momentálně pořádáte. 

Aktivní komunikace na online a sociálních sítích

O každé akci nezapomeňte informovat své hosty také na sociálních sítích. Zajistíte si tak, že se o ní včas dozví a třeba si k sobě nalákáte i úplně nové zákazníky, které svou nabídkou zaujmete. Udržovat online komunikaci s hosty je ale důležité i mimo speciální nabídky. Měli by o vás slýchat pravidelně a pravidelně také vídat jídla, na kterých si u vás mohou pochutnat. Víc o tom, jak se zákazníky komunikovat na sociálních sítích si přečtete v jednom z našich předchozích článků.