14 nově otevřených podniků: boom v Manifestu a The Backyard Kotvě

inspirace Manifesto Market nově otevřeno PURO gelato The Backyard Kotva

Květnové otevření zahrádek pěkně rozvířilo vody především v pražském gastro rybníčku. Kromě zmrzlináren, které se dál vezly na jarní vlně rozrůstání, se dařilo i venkovním food & beverage konceptům – The Backyard Kotvě a Manifesto Marketu. Ty v květnu představily celkem 11 nových podniků.

Už i Puro Gelato je v Dejvicích 

Zmrzlinárny úspěšně navazují na minulý měsíc a pokračují ve svém rozjezdu. Na poctivé gelato od Pura si od půlky května můžete zajít v pražských Dejvicích – naservírují vám ho ve společných prostorách s 360pizzou. V této lokalitě bude konkurovat nedalekému Crème de la Crème, které svou poslední provozovnu Pěkný Kaštany otevřelo v dubnu. Brzy prý Puro Gelato otevře také další pobočku, tentokrát v Karlíně. Už teď ale na svých sociálních sítích zákazníky láká na budoucí nabídku zmrzlinových pohárů, mezi kterými nebude chybět třeba čokoládový, jahodový nebo borůvkový. Nevíme jak vy, ale my už se na ně těšíme. 

Adresa: Vítězné náměstí 3, Praha 6

Na vesmírné nanuky k pražskému Karlovu náměstí

Pokud by vám snad kopečkové zmrzliny a gelata nebyly dost dobré, račte zavítat do prodejny °Lunar, kde vás manželé Jakub a Lenka Hnidákovi zasvětí do nanukových tajů. V nabídce mají deset příchutí, od tradičnějších vanilkových, jahodových a čokoládových po trendy slaný karamel nebo mango. Chlubí se hlavně přírodním složením s nižším obsahem cukru, ale vaše oko potěší hlavně jejich vizuální stránka, na kterém si dávají skutečně záležet – nanuky zdobí belgickou čokoládou, ořechy a lyofilizovaným ovocem. Pokud to ale máte do Prahy daleko, nezoufejte. Pochutnáte si na nich třeba i v brněnském Red Piranha, ostravském Story of Coffee&bar nebo v NaKafe Zlín a dalších místech po republice, kde mají nanuky v nabídce také.

Adresa: Vyšehradská 53, Praha 1

Kontejnerové městečko The Backyard Kotva se dál rozrůstá

O gastro hřišti The Backyard Kotva už jsme se tu zmiňovali minulý měsíc. Zatímco tehdy se jeho provoz teprve pozvolna rozjížděl, nyní už své kontejnerové jednotky obsadila většina podniků a v návaznosti na radost z otevřených zahrádek se hřiště plní nadšenými hosty. Hned začátkem května tu otevřelo svou úplně první provozovnu řecké bistro Nostimo Prague, na které navázalo Bohemia Bagel a později také MeetBurger. V polovině měsíce tu taky indická Nebu restaurant otevřela pobočku, což je mimochodem druhý venkovní koncept, který provozuje – jeden už má v Manifestu na Florenci. Něco si ale v The Backyard Kotvě přeci jen nechali na červen. Zbývající dvě místa tu obsadí zástupce poctivé italské kuchyně Le Pizze di Frankie a The Factory (crepes & waffles), který jistě ocení všichni milovníci sladkého.

Adresa: Jakubská 16, Praha 1

S Manifesto Market po celém světě

Také konkurenční Manifesto Market odstartovalo znovuotevření se sedmi novými podniky, kterými chuťové pohárky návštěvníků přenáší na místa z různých koutů světa. Antricote Authentic Caucasian Gril například zasvěcuje do divů kavkazské kuchyně s ní seznamuje hlavně skrze své grilovací umění. Pochutnáte si u nich na skvěle dochucených špízech z různých druhů mas a zeleniny, které ideálně doplní třeba kompot nebo sklenka gruzínského vína. Kousek japonské kultury zase představí Ukiyo-e Japanese Cuisine, který hosty okouzlí především působivým stylem přípravy jídla. Rychlé a zdravé menu nachystá během několika minut na horké desce přímo před zraky zákazníků. Pokud v jídle preferujete spíše klasiku, určitě oceníte bistro Schnitzel King, které se specializuje na řízky, kolínskou Těstovinu, kde si pochutnáte na tradiční italské pastě nebo Avenida Bar La Tapa, kde vám naservírují španělské chuťovky. Indickou kuchyni v Manifestu nově zastoupí Rang De Basanti a populární poké si můžete dát v nově otevřené pobočce Napoké

Adresa: Manifesto Florenc – Na Florenci, Praha 1 // Manifesto Smíchov – náměstí 14. října, Praha 5

Virtuální podnik Poke Passion

Nový podnik zaměřený na poké bowls se v květnu otevřel také virtuálně. Fine diningová restaurace Sanduga spustila další food koncept, který vzniká přímo v její kuchyni – Poke Passion. Poké nabízí v pěti variantách: s krevetami, tuňákem, lososem, hovězím anebo v bezmasé verzi. Zatím si je zákazníci mohou objednat pouze v aplikacích rozvážkových služeb nebo na webu – v kamenné pobočce je na menu nenajdete. Podrobnější informace k novým gastro konceptům Sandugy vám již brzy přiblížíme také v rozhovoru s Davidem Dame, provozním restaurace.