14 chytrých nástrojů, které vám usnadní i nejsložitější dny na place

adaptee chocoapp chytré technologie objednávání a placení přes QR kódy OneMenuQR qerko QR kódy smeny.cz

Nový rok, nové a bezstarostné gastronomické já. Přesně to by si nejspíš ráda řekla vaše provozovna, kdyby dokázala mluvit. Víte, co by jí asi tak mohlo chybět? My vám představíme 14 digitálních nástrojů, které usnadní anebo urychlí váš provoz. A na vás už zůstane jen výběr těch, které do vašeho podniku nejlépe zapadnou.

Nástroje, které rozplánují směny personálu za vás

Není nad to mít dlouhodobý plán, který vám kryje záda. V plánování směn vašeho personálu tohle pravidlo platí dvojnásob. Pokud už máte dost excelovských tabulek, přejděte na sofistikovanější řešení v podobě plánovacích aplikací. Které že to doporučujeme?

  • Dayswaps.eu – rafinované řešení pro menší i větší podniky. Její největší předností je možnost trasování zaměstnanců, kteří onemocněli covidem. Směny v této aplikaci můžete plánovat úplně zdarma.
  • Tamigo – komplexní cloudové řešení pro plánování směn, včetně exportu mezd a možnosti personálních reportů. Oceníte ho hlavně v případě, kdy máte ve svých číslech rádi pořádek.
  • Schedulino – chytrý plánovač, který vás příjemně potěší svojí funkcí zobrazení nákladů na práci nebo možností vytvořit si šablony pro nejčastěji se opakující směny.
  • Směny.cz – platforma, která se stará o plánování směn v podnicích různých velikostí. Aplikace v mobilu umožní vašim zaměstnancům mít neustálý přehled o svých směnách, mohou o směny žádat nebo je rušit. Jako majitel nebo provozní budete mít veškeré jejich požadavky přehledně v administrativní části. Uvidíte zaměstnance, kteří jsou k dispozici a hodí se na směnu, kterou potřebujete obsadit. Zároveň své zaměstnance můžete kontaktovat rovnou přes aplikaci v případě, že by docházelo ke změnám. 

Pro firmy do pěti zaměstnanců nabízí platforma Směny.cz bezplatnou verzi. Pokud chcete plánování v této aplikaci vyzkoušet, využijte nabídky prvních čtrnácti dní zdarma. Když se vám zalíbí, využijte pro pokračování slevu 15 % na první rok používání. O slevu si napište na zakaznici@smeny.cz – stačí, když zmíníte Storyous Magazín.

Bonusový tip:

Pokud vás spíš než plánování směn dlouhodobě trápí nedostatek personálu, máme pro vás tip, jak ho vyřešit. Už jste slyšeli o platformě Grason? Propojuje mezi sebou brigádníky a zaměstnavatele. Skvěle poslouží hlavně v momentě, kdy potřebujete “zalepit” směnu, kterou vám někdo z personálu na poslední chvíli odřekl. I přes Grason můžete začít plánovat směny. Další nástroj, který funguje na podobném principu je Debaras.

Rezervovat či nerezervovat místo, a hlavně: přes co?

Po konci jedné velké éry s Restu.cz, bude třeba se poohlédnout po jiném rezervačním systému. I když je skvělé mít vlastní systém rezervací (telefonní sluchátko, e-mail, nebo sociální sítě), není nad to ukázat svým hostům, že máte volný stůl, na vícero místech. Rezervační systém za vás udělá jednu důležitou práci – zkontroluje volné kapacity v konkrétním čase u všech vašich stolů. Kromě toho vám taky nabídne další místo, kde můžete zpropagovat svůj podnik. A to se vyplatí. Pokud se vám po Restu.cz už teď stýská, doporučujeme omrknout Apetee nebo Dish.  

Naskladňování od všech dodavatelů na jednom místě

Existuje-li nástroj, který vám ušetří spoustu času, chyb a nedorozumění mezi personálem z protisměn, je to jednoznačně ChocoApp. Aplikace, která je pro restauratéry zcela zdarma, sjednotí všechny vaše dodavatele přehledně na jedno místo. Na pár kliků od každého z nich objednáte zboží, vyberete si datum doručení a pak už jen čekáte na závoz. A co že je největší výhodou? Každý z personálu může objednávky sledovat a kontrolovat, takže se nestane, že zboží do vašeho podniku objednáte buď dvakrát anebo vůbec. I když v Česku aplikace funguje jen tři čtvrtě roku, v zahraničí už je mezi restauratéry stálicí. Tady ji využívá například síť Las Adelitas, nový podnik Ambiente U Kalendů nebo Dish. Když k ChocoApp připojíte ještě funkci automatického naskladnění od Storyous, máte o další starosti se závozem míň a víc času k dobru pro vaše hosty.

Přijímejte a rozvážejte objednávky rychleji “nežbysřeklšvec”

Je spousta způsobů, jak hostům zprostředkovat objednávku jídel s sebou. Na jednom se ale asi shodneme. Mít nad nimi kontrolu je alfou a omegou úspěšného rozvozového systému. Pokud jste fanouškem objednávkového formuláře na vlastním webu, bude se vám líbit řešení od Adaptee. Za nevelké náklady si řešení od nich jednoduše nasadíte na vlastní stránky a celý vizuál uzpůsobíte podle vlastních představ. Počínaje doménou, na kterou e-shop umístíte, přes jeho pozadí až po uspořádání položek na online menu. Jako bonus přes Adaptee díky integraci s rozvozovou službou (Dámejídlo), pokladním systémem (Storyous nebo Dotykačka) i napojení na váš objednávkový telefon získáte kompletní přehled nad všemi vydanými objednávkami. Nadstavbovou funkcí je, že vám přehledy o objednávkách pomohou vytvářet odměny pro vaše hosty, včetně kreditového systému. Na míru vám také pomohou vytvořit vouchery s designem vašeho podniku. Tuto možnost od Adaptee využívá třeba Červený jelen.

Další variantou, jak mít rozvoz a úpravu menu zcela pod svou kontrolou je OneMenu. Víc se o něm dozvíte na našich stránkách.

Svižnější a pohodlnější objednávání přes QR kódy

Querko, OneMenuQR, ChoiceQR – to všechno nejsou nástroje blízké budoucnosti, ale současnosti. Je jen málo nástrojů, které vám budou tolik k užitku jako objednávky přes QR kódy. Tak zaprvé – můžete zahodit všechna papírová menu, která ve své provozovně máte. To má pár podstatných výhod: zákazníci nemusí čekat, než je přijdete obsloužit a zároveň akční nabídky můžete zařazovat a obměňovat tak často, jak jen budete chtít. Další velkou výhodou je fakt, kvůli kterému si dnes QR kódy restaurace často pořizují – tím, že objednávku a placení necháte na hostech, ušetříte čas a kroky vašemu personálu. A nakonec: s QR kódy alespoň z části nahradíte lidský personál, kterého je dnes v gastru opravdu málo.