10+1 podniků, kde maj supr maki a další sushi taky

Hanil Imperial Sushi Kaishi kam na sushi kam v praze na sushi nejlepší sushi v praze Organic Sushi Sumi Garden Sushi Oishi Yamato Yoshinashi

Také se vám rolují sliny v ústech při pomyšlení na skvělé sushi? Vytipovali jsme pro vás 10+1 míst v Praze, kde nám tahle typická japonská mňamka chutná nejvíc. Tak vytaste hůlky, jde se na věc.

Svět sushi je poměrně pestrý a zároveň složitý. Jeho příprava vyžaduje dovednosti, řemeslo, špičkové ingredience a velké množství znalostí. Proto dát si někde dobře připravené nigiri sushi, maki rolky, sashimi, chirashi anebo oshi sushi není jen tak. My ovšem známe ta správná místa. Nechte se provést uměním špičkových sushi mistrů.

ENGAWA YAKINIKU & SUSHI

Petrské nám. 1664/5, Praha 1

Engawa nabízí pestré menu, na kterém najdete vše od sushi, yakiniku BBQ (japonské grilčo), shabu-shabu (hot-pot) přes sukiyaki (tenké hovězí plátky restované ve vroucím oleji) až po ramen. Stejně jako většina špičkových sushi restaurací v Tokiu se Engawa pyšní pokračováním tradice Edomae, což je styl přípravy sushi, který pochází z dávných dob, kdy ještě neexistovalo chlazení. Ryby a mořské plody se proto konzervovaly solí, octem či jiným způsobem. Pokud vás tahle technika zaujala, mrkněte na to, jak ji ovládají nejlepší mistři ve světě.

YOSHIHASHI

Rámová 4, Praha 1

I tahle rodinná restaurace vás vtáhne do tajů japonské kuchyně. Pro sushi v Yoshihashi se každý den vybírají ty nejčerstvější ryby, které sem jezdí přímo z Japonska. Proto má zdejší sushi jedinečnou chuť a autentičnost. Sushi menu tu mají rozmanité. Kromě variací z mořských plodů můžete ochutnat i třeba sushi s hovězí svíčkovou nebo s foie gras

HANABI SUSHI HOUSE

Petrská 11, Praha 1

Restaurace Hanabi nabízí japonské speciality a sushi prvotřídní kvality ve stylovém interiéru. Šéfkuchařem je tu korejský mistr, který s přípravou sushi fakt válí, takže tu budete v těch nejlepších rukou. Kromě delikátního sushi tu ochutnáte i shabu shabu a sukiyaki.

KAISHI 

Stupkova 1570/6, Praha 7

Tým Kaishi se skládá z mladého kolektivu, který spojuje nejen vášeň pro sushi, ale také pro zdravé a chutné pokrmy. Takže si tu kromě skvělých sushi setů vychutnáte i vymazlené poké.

ORGANIC SUSHI

Mečislavova 8, Praha 4

Rázovitá pražská čtvrť Nusle je domovem mnoha skvělých podniků. Kromě legendární pizzerie Baretta, pivovaru U Bansethů či nové pekárny ZRNO ZRNKO tu v nenápadné Mečislavově ulici najdete i Organic Sushi bar. Sám majitel podniku miluje sushi a všechno kolem něj, takže podle toho jeho sushi vypadá a chutná. Jak už název baru napovídá, celá nabídka je v bio kvalitě, a to včetně prosecca. Uvnitř bistra jsou jen tři stolečky a sushi se chystá přímo za barem. Takže vidíte přípravu jídla a ještě k tomu dostanete zasvěcený výklad. Autentický zážitek. 

SUMI GARDEN

Slavíkova 18, Praha 3

Zahrada Sumi je místem, kde zažijete skvělý japonský street food a famózní sushi v nejrůznějších variacích. Doporučujeme zkusit specialitu okonomiyaki, japonské placky se sépií, nebo tako yaki, jedinečné street food kuličky s chobotnicí. A pokud jste opravdoví milovníci street foodové kuchyně, tak si rozhodně nenechejte ujít pravé japonské špízy yaki kushi.

YAMATO

U kanálky 14, Praha 2

Kdo by v japonské restauraci nečekal chlapa jako hora, je na omylu. Za zdejším pultem totiž vládne mistr Marek Hora, šéfkuchař a vyhlášený odborník na japonskou kuchyni. Marek se jako první Čech účastnil nejprestižnější sushi soutěže Seven Sushi Samurai v Londýně, takže o jeho kvalitách není pochyb. Sushi v Yamato se vám doslova rozplyne na jazyku, stejně tak pravé japonské Kobe, hovězí stejky z masa wagyu, které sem vozí letecky přímo z Japonska v té nejvyšší možné kvalitativní třídě 5A+.

HANIL

Slavíkova 1581/24, Praha 3

Restaurace Hanil je taková pražská stálice. Otevřená je už od roku 2001 a vychutnáte si tu tradiční japonskou a korejskou kuchyni. Skvělé tu mají temperové delikatesy i sashimi.

IMPERIAL SUSHI

Hábova 7, Praha 13 

Cimburkova 10, Praha 3 

V tým Imperialu jsou samí srdcaři. A právě díky tomu, že je pro ně příprava sushi skutečně srdeční záležitostí, nemají jen jednu provozovnu, ale hned tři. Denně do svých podniků zaváží čerstvé ryby i zeleninu a své sushi vyrábí poctivě a s láskou. V nabídce najdete tradiční sushi, které jistě znáte i z jiných restaurací, ale také netradiční a zajímavé kousky, které najdete málokde. Pokud Imperial zrovna nemáte po cestě, zkuste jejich rozvoz. Za čerstvost ručí.

SUSHI OISHI

V Celnici 4, Praha 1

Sushi Oishi je malá asijská restaurace kousek od Masaryčky. Provozuje ji asijská rodina, která se každý rok vrací do Koreji a Japonska, aby pak do Čech přivezla nové receptury, takže se tu vaše chuťové pohárky nikdy nebudou nudit. A pozor! V nabídce sushi baru je možnost all you can eat. Vychytejte si hodinku a spořádejte rolek, co se do vás vejde, a to za skvělou cenu

Pokud jen nechcete sedět a sledovat ruce sushi mistrů restaurací, které jsme vám právě doporučili, zkuste to těma vlastníma. Jeďte do Yami Sushi Bistra a sestavte si sushi na míru podle své chuti. Zaručeně vás to bude bavit.

Konnichiwa!

Zdroj foto: Yoshihashi